ЄС заявив, що не поспішає з визнанням терористичного угрупування «Талібан»

Поділитися
ЄС заявив, що не поспішає з визнанням терористичного угрупування «Талібан» © Reuters
Для Євросоюзу ключовою умовою офіційних відносин буде створення всеосяжного та репрезентативного перехідного уряду.

В Європейському Союзі зазначили, що блоку потрібно буде співпрацювати з талібами, але він не поспішає офіційно визнати ісламістське угруповання бойовиків новими правителями Афганістану, зазначив керуючий директор Європейської комісії з питань Азії та Тихого океану Гуннар Віганд, інформує Reuters.

Віганд зазначив, що офіційні відносини з "Талібаном" будуть встановлені лише за умови, що група виконає певні умови, включаючи повагу до прав людини та безперешкодний доступ працівників, які надають допомогу.

"Немає жодних сумнівів серед держав-членів і в контексті "Великої сімки": нам потрібно взаємодіяти з "Талібаном", ми повинні спілкуватися з "Талібаном", ми повинні впливати на "Талібан", ми повинні використовувати ті важелі впливу, які у нас є ", – заявив він.

"Але ми не будемо поспішати ні з визнанням цього нового утворення, ні з встановленням офіційних відносин", – сказав він депутатам Європарламенту у Брюсселі.

За його словами, незрозуміло, чи таліби зможуть ефективно управляти, але для ЄС ключовою умовою офіційних відносин буде створення всеосяжного та репрезентативного перехідного уряду.

Через два тижні після захоплення контролю над столицею Кабулом "Талібан" ще не назвав свій уряд і не розкрив, як вони мають намір керувати країною.

Віганд зазначив, що інші умови для визнання талібів дозволять вільний проїзд афганцям, які бажають покинути країну; утримання від помсти особам, які належать до іноземних держав або колишнього уряду; та запобігання тому, щоб Афганістан став притулком для терористів.

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. 

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов». Про те, що чекає Афганістан тепер, після захоплення влади талібами, читайте у статті Олександра Коренькова «Лас-Вегас для терористів: чому на Афганістан чекають важкі часи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі