ЄС прискорив роботу над новим пакетом санкцій проти РФ, але Угорщина може уповільнити процес — ЗМІ

Поділитися
ЄС прискорив роботу над новим пакетом санкцій проти РФ, але Угорщина може уповільнити процес — ЗМІ
Дипломати ЄС неохоче говорять про подробиці нового пакету обмежень.

У Брюсселі прискорюють роботу над десятим пакетом санкцій проти Росії. Нові обмеження ЄС також стосуватимуться Білорусі. За інформацією джерел PAP, країни хочуть прийняти новий пакет до саміту Україна-ЄС, запланованого на початок лютого в Києві.

Дев'ятий пакет санкцій ЄС був прийнятий у грудні. Хоча країни ЄС, які виступають за посилення санкцій проти Росії, були не зовсім задоволені цим, його прийняття було зумовлене переконанням, що ЄС має продемонструвати єдність у цьому питанні до кінця року. У результаті деякі країни погодилися піти на поступки і відмовитися від частини своїх вимог, щоб досягти консенсусу. 

Останніми днями в Брюсселі набирає обертів робота над черговим пакетом санкцій, про що вже говорила і голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

«Ми будемо тиснути на Кремль стільки, скільки потрібно санкціями. Ми поширимо санкції на тих, хто підтримує війну Росії, наприклад Білорусь чи Іран» - сказала вона на конференції.

За інформацією джерел PAP, ця риторика супроводжується конкретними фактами. Це підтвердив постійний представник Польщі при ЄС Анджей Садош.   

«Робота дійсно пришвидшилася. Польща в групі країн-однодумців зараз подає пропозиції щодо подальших санкцій. Посилення наявних обмежень також є постійним процесом», - зазначив він.

За словами одного з дипломатів ЄС, причиною прискорення роботи над санкціями є майбутній саміт Україна-ЄС. Також каталізатором є річниця початку війни.

Дипломати ЄС неохоче говорять про подробиці нового пакету санкцій, адже – як підкреслюють – важливо не втратити ефекту несподіванки.

За даними PAP, буде зроблена чергова спроба запровадити санкції щодо експорту російських алмазів.  

«Вартість експорту алмазів для російського бюджету оцінюється в 4,5 мільярда євро. Це немаленька сума», – зазначив один з дипломатів ЄС.

Нові санкції також стосуватимуться продукції, яка потенційно може бути використана російськими військовими. Санкційні списки також можуть бути розширені. До них увійдуть інші особи, відповідальні за агресію Росії проти України та воєнні злочини.

Нові санкції також будуть запроваджені проти Білорусі за те, що вона продовжує підтримувати військові дії Росії проти України. У цьому випадку, як сказав PAP один із дипломатів, йдеться про «синхронізацію білоруських санкцій із російськими, особливо секторальних, у тих сферах, де Мінськ співпрацює з Москвою у військовому плані».

Прийняття санкцій в ЄС завжди вимагає одностайності. У цьому контексті деякі дипломати побоюються, що Угорщина може зволікати з ухваленням нових обмежень, як це робила в минулому.

«Угорці вже оголосили, що не погодяться на внесення деяких імен в санкційні списки. Можна очікувати подальшої напруги з Будапештом», - сказав PAP один із представників країн ЄС.

Раніше повідомлялося, що ЄС планує обговорити з країнами Великої сімки (G7) десятий пакет санкцій проти РФ. The Wall Street Journal пише, що США та їх союзники готують наступні санкції проти російської нафтової промисловості, спрямовані на обмеження цін на російський експорт нафтопродуктів.

Відверто проросійські жести Угорщини викликають запитання: чому ЄС, зрештою, не вижене «троянського коня» Кремля? На жаль, виключити країну-члена зі складу ЄС неможливо. Та в Євросоюзу є й інші інструменти. Про те, як Брюссель може вплинути на Будапешт, читайте у статті Дмитра Шульги «Угорська проблема Європи».

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі