ЄС може дозволити імпорт російського вугілля та деревини – Bloomberg

Поділитися
ЄС може дозволити імпорт російського вугілля та деревини – Bloomberg
Єврокомісія готує оновлену версію керівництва щодо санкцій.

Єврокомісія готує оновлене керівництво ЄС щодо санкцій, яке може дозволити країнам транспортувати ключові російські товари, такі як вугілля, по всьому світі. Про це повідомляє Bloomberg.

За даними джерел видання, проти оновлених правил уже виступили Польща та країни Балтії під час зустрічей європейських міністрів. Країни попросили комісію призупинити публікацію документа доти, доки питання не буде вирішено.

У новому керівництві Європейської комісії йдеться про те, що передача певних товарів, включаючи вугілля та супутні товари, «має бути дозволена для боротьби з відсутністю продовольчої та енергетичної безпеки в усьому світі». Раніше комісія заявила, що введені нею санкції забороняють операторам ЄС передавати вугілля та надавати послуги, такі як фінансування та страхування всім партіям такої продукції, що походять з Росії.

«ЄС повністю відданий тому, щоб його санкції не мали неналежного впливу на торгівлю критично важливими товарами з третіми країнами по всьому світу», — заявив представник Єврокомісії Даніель Феррі, додавши, що роз'яснення стосується агропродовольчих товарів, включаючи хімікати, які використовуються для добрив, енергетичні товари та конкретні товари першої необхідності.

"Жодна з санкцій, прийнятих ЄС у зв'язку з агресивною війною Росії в Україні, не спрямована проти торгівлі сільськогосподарською та харчовою продукцією, включаючи пшеницю та добрива, між третіми країнами та Росією", - сказав Феррі. За його словами, повна заборона на імпорт вугілля в ЄС залишається чинною.

Дипломати попросили комісію докладніше пояснити запропонований крок, побоюючись, що він може вийти за межі колишніх зобов'язань у сфері продовольчої безпеки та фактично пом'якшити санкції щодо цих російських товарів.

Як повідомлялося, експорт російського вугілля було фактично припинено через заборону Європейського Союзу організаціям із 27 країн страхувати та обслуговувати постачання російського палива в будь-яку точку світу.

 

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі