ЄС хоче знизити військову залежність від США й самостійно відправляти свої війська на конфлікти

Поділитися
ЄС хоче знизити військову залежність від США й самостійно відправляти свої війська на конфлікти © europeword.com
В ЄС закликають створити сили швидкого реагування. Це можуть зробити вже навесні.

На тлі побоювань аналітиків про те, що США за Байдена та Європа йдуть різними шляхами, четвер двоє високопоставлених чиновників Європейського Союзу закликали уряди країн створити війська швидкого розгортання для реагування на кризи по всьому світу, заявивши, що ситуація в Афганістані послужить каталізатором для припинення багаторічної бездіяльності.

Головний дипломат і військовий керівник Євросоюзу заявили про необхідність реагування на конфлікти за межами ЄС, і що таких створення сил чисельністю 5 тисяч військовослужбовців - це шлях уперед, що знижує залежність від Сполучених Штатів, передає Reuters.

"Ситуація в Афганістані, на Близькому Сході та в Сахелі показує, що настав час діяти, починаючи зі створення європейських сил швидкого реагування, здатних продемонструвати волю ЄС діяти в якості глобального стратегічного партнера", - сказав генерал Клаудіо Граціано, глава військового комітету ЄС, на зустрічі міністрів оборони країн ЄС, які обговорювали наслідки хаотичного виведення західних військ з Афганістану"Коли, якщо не зараз?".

Спроби ЄС створити такі війська паралізовані більш ніж десять років, незважаючи на створення в 2007 році системи бойових груп ЄС з 1500 військовослужбовців, які ніколи не використовувалися через суперечки з приводу фінансування та небажання розгортати їх.

"Іноді відбуваються події, які каталізують історію, створюють прорив, і я думаю, що Афганістан - один з таких випадків", - сказав глава європейської дипломатії Боррель.

Він додав, що ЄС необхідно створити підрозділи, які були б "більш оперативними", ніж бойові групи.

"Потреба в сильнішому європейському захисту очевидна як ніколи", - сказав він.

Зараз створення сил швидкого реагування ЄС виглядає більш ймовірними, коли Велика Британія вийшла з Євросоюзу. Велика Британія, одна з головних військових держав Європи поряд з Францією, скептично ставилася до політики колективної оборони.

Дипломати ЄС кажуть, що вони хочуть укласти остаточну угоду по структурі та фінансуванню до березня, коли в січні Франція очолить ЄС.

Міністр оборони Словенії Матей Тонін заявив, що сили швидкого реагування можуть включати від 5 до 20 тисяч військовослужбовців, а рішення про їх розгортання не мають залежати від одностайного рішення 27 країн ЄС.

"Якщо ми говоримо про європейські бойові групи, проблема в тому, що через консенсус вони майже ніколи не активуються", - сказав словенський міністр, чия країна зараз головує в ЄС. "Можливо рішення полягає в тому, щоб винайти механізм, при якому класичної більшості буде достатньо".

Міністр оборони Литви Артіс Пабрікс сказав, що всі плани зазнають невдачі, якщо не буде політичної волі до розгортання військ. Він виділив Німеччину, яка має велику армію, але як  історично склалося вона має небажання використовувати її в бойових діях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі