ЄС хоче посилити прокуратуру та криміналізувати ухилення від санкцій

12 жовтня, 2022, 16:24 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Це може бути добрим прикладом для України, якій теж потрібно підняти якість санкційного законодавства.

ЄС хоче посилити прокуратуру та криміналізувати ухилення від санкцій
© bukhlaw.com

Європейський Союз планує надати нові повноваження своїй новоствореній прокуратурі через побоювання, що нинішня правоохоронна  система блоку не зможе впоратися із розслідуваннями щодо багатих росіян, які намагаються уникнути санкцій.

Як пише Bloomberg із посиланням на людей, ознайомлених із планом реформи, нові повноваження для Європейської прокуратури будуть сконцентровані на тому, аби ухилення від санкцій було визнано злочином згідно із законодавством ЄС.

Також нові повноваження можливо доповнять пропозицією, яка посилить повноваження країн ЄС конфіскувати злочинні активи, включно з фізичними та юридичними особами Росії, які потрапили під санкції, шляхом розширення списку злочинів, таких як відмивання грошей і корупція.

Видання зазначає, що чинні правила Євросоюзу перешкоджають більш далекосяжним зусиллям у всьому блоці, спрямованим на те, щоб вийти за рамки заморожування активів. Зокрема, щоб мати можливість конфіскувати активи, ЄС потребує обґрунтування кримінального характеру. Однак минулого тижня ЄС прийняв нові правила щодо санкцій, які дозволять йому відкривати провадження щодо людей та організації, які допомагають обходити обмежувальні заходи блоку.

На разі план посилення ролі прокуратури ЄС все ще знаходиться на дуже ранній стадії і потребуватиме підтримки 27 країн блоку. Тим не менше глава юстиції ЄС Рейндерс, ймовірно, запропонує цю ідею на зустрічі міністрів у Люксембурзі цього тижня, щоб зрозуміти першу реакцію, вважає одне із джерел видання.

У свою чергу експерт із міжнародного кримінального права та колишній  заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов вважає, що надання ширших повноважень прокуратурі ЄС та визнання ухиляння від санкцій кримінальним злочином у країнах Євросоюзу стало б важливим сигналом і для України.

«Ми маємо звернути увагу на якість нашого санкційного законодавства й зрештою розглянути можливість включення ухиляння від санкцій у кримінальний закон. Це значно посилить спроможність притягнути до відповідальності «спонсорів війни» та дозволить уникнути зловживань», - зазначив він.

Читайте також: Британського бізнесмена заарештували за допомогу підсанкційному олігарху

Related video

Зазначимо, що на Австрію, Бельгію, Францію, Німеччину, Ірландію, Італію та Люксембург припадають майже всі російські активи на суму 17,4 мільярда євро (16,9 мільярда доларів), які досі були заморожені в блоку.

 

Підготував/ла : Ірина Знась
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК