Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час позачергової пресконференції за підсумками обговорення афганської тематики розповів про головні пріоритети для врегулювання кризи в країні, визначені главами МЗС країн Європи. Про це повідомляє "Укрінформ".
"Для того, щоб підтримати населення Афганістану, ми будемо зобов’язані співпрацювати з новим урядом, що не означає його визнання. Йдеться про оперативну співпрацю. Таке співробітництво може бути посилено, у залежності від поведінки цього уряду", — сказав Боррель.
Далі він назвав п'ять основних умов для співпраці:
- Афганістан не повинен стати базою для експорту тероризму в інші країни.
- Повинні дотримуватися основні моральні постулати: повага до людей, особливо до жінок, а також дотримання верховенства права та свободи медіа.
- Створення інклюзивного та репрезентативного перехідного уряду. Для цього між різними політичними силами країни повинні відбутися перемовини.
- Забезпечення вільного доступу до гуманітарної допомоги. Для цього потрібно дотримуватися міжнародних процедур та умов доставлення.
- Таліби повинні виконувати зобов'язання щодо дозволу на виїзд для іноземних громадян, а також афганців, для життя яких існує ризик. Тут до уваги варто брати Резолюцію Радбезу ООН.
"Ми обговорили також, як ми будемо вивозити з Афганістану людей, яких ви не змогли вивезти звідти до кінця серпня.Тож йдеться про евакуацію національного персоналу та афганців, що знаходяться під захистом цих країн-членів", — сказав Жозеп Боррель.
Під час засідання також було прийнято рішення про створення регіональної політичної платформи. Її основне завдання - співпраця з країнами-сусідами Афганістану. Серед основних напрямків робота з міграційними потоками, запобігання поширенню тероризму та боротьба з організованою злочинністю.
Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.