Японія має намір відмовитися від бензинових автомобілів до середини 2030-х років

Поділитися
Японія має намір відмовитися від бензинових автомобілів до середини 2030-х років DW
Японія прагне до нульових викидів вуглецю до 2050 року.

Японія має намір відмовитися від автомобілів з бензиновим двигуном в рамках плану з досягнення чистих нульових викидів вуглецю і генерування майже 2 трлн доларів на рік зеленого зростання до 2050 року. «Стратегія зеленого зростання», націлена на водневу і автомобільну промисловість, задумана як план дій по виконанню жовтневого зобов'язання прем'єр-міністра Йосіхіде Суґи щодо усунення викидів вуглецю в навколишнє середовище.

Суга зробив екологічні інвестиції своїм головним пріоритетом, щоб допомогти оживити економіку, що постраждала від пандемії COVID-19, і привести Японію у відповідність з економікою Європейського Союзу, Китаю та інших країн, що встановлюють амбітні цілі щодо викидів.

Уряд запропонує компаніям податкові пільги та іншу фінансову підтримку, націлену на додаткове економічне зростання в 90 трильйонів ієн (870 мільярдів доларів) на рік за рахунок зелених інвестицій і продажів до 2030 року і 190 трильйонів ієн (1,8 трильйона доларів) до 2050 року.

Зелений фонд в 2 трильйона ієн буде підтримувати корпоративні інвестиції в зелені технології.

План спрямований на заміну продажу автомобілів з бензиновим двигуном електромобілями, включаючи гібридні автомобілі та автомобілі на паливних елементах, до середини 2030-х років.

Щоб прискорити поширення електромобілів, уряд має намір знизити до 2030 року вартість автомобільних акумуляторів більш ніж удвічі - до 10 000 ієн або менше за кіловат-годину.

Він спрямований на збільшення споживання водню до 3 мільйонів тонн до 2030 року і приблизно до 20 мільйонів тонн до 2050 року з нинішніх 200 тонн в таких областях, як виробництво електроенергії і транспорт.

Стратегія визначає 14 галузей, таких як морська вітроенергетика і паливний аміак, і націлені на установку до 45 гігават (ГВт) морської вітрової енергії до 2040 року.

Як повідомлялося, ЄС виділить 10 млн євро в рамках програми "Кліматичний пакет для стабільної економіки : (САSЕ) в Україні", що дозволить нам вже предметно говорити про розвиток ресурсоефективність економіки України, скорочення викидів парникових газів, стимулюванні переходу до кругової економіки.

Детальніше, про що говорили і про що домовилися на саміті Україна-ЄС - в матеріалі Ольги Стефанішиної "Зробити кроки назустріч" для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі