Як відновити бізнес після коронавірусної кризи — FT

Поділитися
Як відновити бізнес після коронавірусної кризи — FT © worldfinancialreview.com
Пандемія COVID-19 призвела до банкрутства багатьох компаній.

Жорсткі карантинні обмеження, запроваджені майже у всіх країнах з метою зупинити розповсюдження коронавірусу, призвели до припинення роботи багатьох підприємств. Державні схеми підтримки, такі як спеціальна допомога чи позики та субсидії, все-таки допомогли захистити деякі підприємства від банкрутства. Однак, більшість з них зараз перебуває в скрутному становищі, а від економічних проблем однаково страждають акціонери, керівники та працівники. Керівники наразі повинні приймати важкі рішення та діяти обережно, адже в часи фінансової кризи важко спрогнозувати всі наслідки, пише Financial Times.

Авіакомпанії, які стали першими «жертвами» кризи, спричиненої пандемією, можуть «поділитися власним досвідом» з іншими бізнес-секторами. Проте, на жаль, цей досвід дещо невтішний. Для прикладу авіакомпанія British Airways планує скоротити близько 12 тисяч працівників.  

Внаслідок пандемії кількість міжнародних авіарейсів значно скоротилася. Експерти прогнозують, що саме сфері авіаперельотів буде найважче «відновитися». Але й в інших сферах бізнесу також буде багато проблем: значне зниження рівня доходів та одночасне збільшення боргу.

Керівництво тих чи інших підприємств має не боятися приймати важкі та болісні рішення. Якщо уникати важких рішень на ранніх етапах, то це може призвести лише до погіршення ситуації.

Зрозуміло, що скорочення кількості робочих місць та зниження заробітної плати призведе до невдоволення багатьох працівників, але, зрештою, такі дії можуть врятувати бізнес від повного банкрутства та гарантувати подальше «виживання» компанії. Однак, це потрібно реалізувати правильно. Саме тому уряди країн закликають підприємців діяти з «соціальною відповідальністю».

Уряди країн та представники організацій охорони праці будуть змушені втрутитися, якщо стануть свідками неправомірного звільнення працівників. Компанії не повинні цікавитися лише інтересами акціонерів.  

Таким чином, фактично всі сфери економіки однаково постраждали внаслідок пандемії COVID-19, саме тому змін не уникнути. Все залежить від того, чи зможуть керівники компаній організувати роботу так, щоб повністю відновити власний бізнес та вдало «перетерпіти» економічну кризу, резюмує FT.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі