Кілька разів під час своєї передвиборчої кампанії Дональд Трамп обіцяв завершити війну в Україні "протягом 24 годин". Пізніше Трамп подвоїв цю вже здавалося багатьом нездійсненну обіцянку, заявивши, що він зробить це ще до офіційного вступу на посаду 20 січня. Він зазначив, все, що йому потрібно зробити, — це поговорити з Владіміром Путіним, з яким у нього склалися поважні особисті стосунки, попри те, що Путін є військовим злочинцем.
Команда Трампа прагне укласти угоду, щоб завершити війну в Україні. Згідно з приблизними повідомленнями, план Трампа передбачає швидке припинення вогню, зобов'язання України не прагнути до членства в НАТО протягом 20 років, а також продовження постачання Заходом зброї для самооборони України, пише Джозеф Боско, автор думок у газеті The Hill.
Минулого тижня колишній помічник Трампа відкинув будь-яку ідею про те, що повернення Криму Україні було включено до пропозиції Трампа щодо врегулювання війни, і це стало ще одним свідченням примусового зовнішньополітичного мислення Трампа. Браян Ланза сказав BBC, що нова адміністрація Трампа очікує, що Україна матиме "реалістичне бачення миру".
На щастя, щойно з'явився цей коментар, команда Трампа опублікувала заяву про те, що висловлювання колишнього помічника не відображають поглядів новообраного президента.
"Трамп має унікальний шанс створити позитивну спадщину, засновану на принципі "мир через силу", подібно до підходу Вінстона Черчилля та Рональда Рейгана, підтримавши Україну та зупинивши ослаблену агресію Путіна", — вважає Боско.
Автор зазначає, що Сі Цзіньпін, Кім Чен Ин і верховний лідер Ірану повинні звернути увагу на нового сильного лідера США. Разом із Путіним, вони мають боятися можливості зміни режиму, якщо не припинять своєї ворожої та загрозливої поведінки.
Раніше Марк Беннетс, іноземний кореспондент газети The Times зазначав, що Трампу буде важко змусити Зеленського та Путіна "укласти угоду". Трамп буде змушений випробувати свої навички у веденні переговорів в спробі домовитися між Зеленським і Путіним.