Як «політизація» Європейської комісії впливає на ЄС — The Economist

Поділитися
Як «політизація» Європейської комісії впливає на ЄС — The Economist © eu2013.lt
Європейська комісія не може визначитися з тим, якою «візією» вона керується.

Європейська комісія, без сумніву, є важливим органом виконавчої влади в ЄС. Вона є фактично урядом єврозони, який пропонує те чи інше законодавство, що своєю чергою затверджується  Європейським Парламентом. Інколи комісія є «арбітром», який контролює дотримання членами ЄС відповідних норм. Європейська комісія також дуже часто виступає посередником між державами-членами ЄС, якщо між ними виникає якесь «непорозуміння», пише журнал The Economist.

За великим рахунком, Європейська комісія – це «державна служба», яка визначає політичний напрямок ЄС. З цієї точки зору, чиновники в Брюсселі мають бути «сухими технократами».

Однак, все-таки, постає питання, ким є посадові особи Європейської комісії: політиками чи технократами.

Якщо владний орган не може визначитися з тим, якою «візією» він керується, то можуть виникати суперечності.

Якщо раніше Європейська комісія здійснювала нагляд за «виробництвом вугілля та сталі», то тепер вона допомагає визначати бюджети членів ЄС.

Останнім часом Європейська комісія значно «політизувалася». Політизація комісії стала «більш явною» саме за часів попереднього голови Жан-Клода Юнкера.

Ймовірно, комісія намагається зберегти баланс між політикою та технократією, але не всі задоволені цим «компромісом».

Під час тривалих переговорів щодо фонду відновлення Європи після «коронавірусної кризи» однією з головних проблем була відсутність довіри до Європейської комісії.

Політизація породжує конфлікт інтересів. Комісія зазвичай «жорстко реагує», якщо країна ЄС виявляє «ознаки відхилення від демократичних норм». Проте «суперечливий лідер» Угорщини Віктор Орбан, який із ентузіазмом «розхитував баланс в ЄС», отримав підтримку Європейської комісії частково саме завдяки членству в Європейській народній партії, до якої входить і голова комісії Урсула фон дер Ляйен.

Попри те, що Європейська комісія позиціонує себе як незалежний та неупереджений орган ЄС, політизація може негативно вплинути на неупередженість.

Урсула фон дер Ляйен завдячує своїй посаді членству в Європейській народній партії, а «робочі місця» в Комісії «ретельно розподіляються за партійною та національною ознаками». Наразі, Європейську комісію важко назвати «технократичним органом». Останнім часом «політика йде за грошима», а це означає, що комісія стане більш політизованою, резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що Єврокомісія опублікувала доповідь щодо українського безвізу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі