Чотири ізраїльські винищувачі F-16 у понеділок, 8 жовтня, вперше після прибуття до Сирії зенітно-ракетних систем С-300 здійснили польоти поблизу державного кордону Сирії, порушивши при цьому повітряний простір Лівану, з посиланням на дані західних авіаційних ресурсів повідомляє Інтерфакс.
Зокрема, винищувачі Ізраїлю були помічені у небі близько ліванського Тріполі. Після підльоту до кордонів Сирії у небі над Ліваном літаки різко розвернулися і пішли назад у бік Ізраїлю.
Ізраїльські військово-повітряні сили, зазначає видання, на думку спостерігачів, швидше за все тестують повітряний простір Сирії на предмет готовності нещодавно надісланих ЗРК С-300 для відбиття атак.
Нагадаємо, Росія завершила постачання до Сирії зенітно-ракетних комплексів С-300. Про це повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу. За його словами, усього до Сирії доправлено 49 одиниць техніки: локатори підсвічування, основні системи визначення, машини управління і чотири пускові установки. Він також повідомив, що вже почалося навчання персоналу використанню ракет.
Раніше стало відомо, що сирійська урядова армія протягом двох тижнів отримає від Росії зенітний ракетний комплекс С-300 після того, як ППО країни збили літак радіоелектронної розвідки Іл-20. Такий комплекс здатний перехопити атаки з повітря на дальності в 250 кілометрів.
Нагадаємо, зв'язок з Іл-20 зник в 35 кілометрах від узбережжя Сирії. Літак РЕБ заходив на посадку на військову базу Хмеймім, в цей же час винищувачі F-16 ВПС Ізраїлю завдали ударів по сирії в провінції Латакія. Російський літак Іл-20 випадково збили з допомогою ППО урядових сил Сирії, яких у цей момент бомбили ВПС Ізраїлю. В результаті падіння літака загинуло 15 військових.
У Міноборони РФ заявили про те, що ізраїльські винищувачі не бачили Іл-20, який саме заходив на посадку, а також не попередили ЗС Росії в Сирії про підготовані удари, та пригрозили Ізраїлю "адекватними відповідними діями".
Ізраїль поклав всю відповідальність за збиття російського військового літака Іл-20 біля узбережжя сирійської провінції Латакія на режим Башара Асада. У збройних силах Ізраїлю вважають, що літак зазнав аварії через шкоду, завдану неточним і великим вогнем сил режиму Асада.