У Міністерстві закордонних справ Ізраїлю обурилися рішенню Ради ООН з прав людини про розслідування інциденту в секторі Газа, коли внаслідок заворушень загинуло 60 палестинців. Тель-Авів вважає результати комітету з розслідування заздалегідь відомими, пише DW.
"Ізраїль повністю відкидає рішення Ради ООН з прав людини, яке в черговий раз доводить, що це орган з антиізраїльських більшістю, в якому переважають лицемірство і абсурд. Результати комітету з розслідування, прийняті Радою, відомі заздалегідь і продиктовані в формі самої резолюції", - вказується в повідомленні відомства, поширеному у Twitter.
У п'ятницю, 18 травня, Рада з прав людини ООН проголосувала за проведення розслідування інциденту в секторі Газа і звинуватила Ізраїль у надмірному застосуванні сили. Рішення підтримали 29 із 47 країн-учасників засідання.
Масові протести палестинців спровокував перенесення посольства США з Тель-Авіва до Єрусалиму. Відкриття посольства відбулося 14 травня і було приурочено до 70-ї річниці утворення Держави Ізраїль.
Це день у Палестині вже назвали найкривавішим з 2014 року. Однак реакція світової спільноти не однозначна. Як зазначає інформагентство, такі країни, як Франція і Великобританія обрали стриману позицію, тоді як Туреччина назвала інцидент "масовим вбивством".
У свою чергу, Білий дім прийняв офіційну позицію Ізраїлю, який назвав дії своїх військових, як вимушену оборону кордону, а відповідальність за насильство поклав на ХАМАС.
6 грудня президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати Єрусалим столицею Ізраїлю та доручив Державному департаменту почати роботу по перенесенню посольства з Тель-Авіва до Єрусалиму. Від рішення США дистанціювалися члени Ради Безпеки ООН.
Детальніше про рішення американського президента щодо Єрусалиму та його наслідки для США читайте у статті політолога Віктора Каспрука "Столичне питання" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".