Ізраїль, вочевидь, вирішив утриматися від повномасштабного вторгнення в сектор Гази і натомість провести більш обмежені наземні вторгнення, що на старті операції збігається з пропозиціями, які нещодавно зробив своїм ізраїльським колегам міністр оборони США Ллойд Дж. Остін, пише New York Times з посиланням на американських посадовців.
Представники адміністрації Байдена попередили, що важко сказати, що зрештою зробить Ізраїль, оскільки посилення авіаударів і розширене наземне вторгнення за останні три дні свідчать про більш агресивну позицію Ізраїлю.
Прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху заявив у суботу ввечері, що ізраїльські війська увійшли в сектор Газа в п'ятницю, щоб почати «другий етап війни».
Однак на разі вторгнення ізраїльських сухопутних сил у Газу є меншим, ніж те, що ізраїльські військові спочатку анонсували Остіну та іншим вищим військовим чиновникам США, заявили американські чиновники в суботу.
Ці початкові плани ізраїльського вторгнення викликали занепокоєння офіційних осіб США, які висловили стурбованість тим, що їм бракує досяжних військових цілей і що ізраїльська армія ще не готова розпочати наземне вторгнення.
У телефонній розмові зі своїм ізраїльським колегою Йоавом Галлантом глава Пентагону наголосив на необхідності ретельного розгляду того, як ізраїльські сили можуть здійснити наземне вторгнення в Газу, де ХАМАС має заплутану мережу тунелів під густонаселеними районами.
Як зазначає видання з посиланням на анонімні джерела серед американських чиновників, ізраїльтяни, вочевидь, вдосконалили свій план після спільних зусиль Остіна та інших офіційних осіб. При цьому в адміністрації Байдена наполягають, що США не казали Ізраїлю, що робити, і все ще підтримують наземне вторгнення.
Іншими факторами, які, ймовірно, також вплинули на планування війни Ізраїлем, є можливий вплив на переговори щодо заручників і той факт, що ізраїльські політичні та військові лідери розділилися щодо того, як, коли і навіть чи вторгатися.
Водночас Ізраїль, схоже, проводить поетапну операцію, коли менші розвідувальні підрозділи просуваються до Гази, щоб визначити місцезнаходження бойовиків ХАМАС, зіткнутися з ними та визначити вразливі місця.
«Якщо слабкі місця та прогалини будуть виявлені, вони залучать основні сили для нападу», — вважає колишній високопосадовець із питань політики Близького Сходу в Пентагоні та офіцер ЦРУ у відставці Мік Малрой.
Відставний генерал армії США Фредерік Б. Ходжес у свою чергу зазначив, що ця тактика також є способом для ізраїльських сил «зменшити або обмежити втрати», а також уникнути великих руйнувань будівель.