Арабські країни намагаються дистанціюватися від будь-якої участі в протистоянні між Іраном та Ізраїлем — WP

Поділитися
Арабські країни намагаються дистанціюватися від будь-якої участі в протистоянні між Іраном та Ізраїлем — WP © depositphotos/Istanbul2009
Ізраїль зіштовхується з певними викликами в підготовці до можливої атаки з боку Ірану.

У той час як Ізраїль готується до нападу з боку Ірану — заправляє винищувачі, розміщує батареї ППО і координує з Вашингтоном розміщення американських військових об'єктів — зростає занепокоєння щодо арабської коаліції на чолі з США, яка допомогла зірвати останній іранський напад в ніч на 13 квітня. Йорданія, Саудівська Аравія та Об'єднані Арабські Емірати допомогли Ізраїлю перехопити 99% з понад 300 безпілотників і ракет, запущених з Ірану.

Зараз Ізраїль є більш регіонально ізольованим, що, на думку військових аналітиків, може зробити країну більш вразливою до можливого нападу Ірану. Існують також побоювання, що навіть за американської підтримки ізраїльські системи протиповітряної оборони не зможуть повністю протистояти масованій, скоординованій атаці, зазначає Шира Рубін, міжнародний репортер газети The Washington Post.

Навіть у квітні арабські країни применшували свою роль у запобіганні іранському нападу, побоюючись відплати з боку Тегерана і не бажали виглядати такими, що підтримують Ізраїль через людські жертви війни в Газі. Зараз ці побоювання ще більш виражені, і арабські держави намагаються публічно дистанціюватися від будь-якої участі в наступному раунді насильства.

Йорданія та Саудівська Аравія заявили, що не бажають перетворення свого повітряного простору на зону бойових дій. Єгипет також повідомив, що не буде брати участь у військовій операції зі збивання іранських ракет чи безпілотників.

Офіційні особи вважають, що цього разу атака Ірану може бути більш раптовою, масштабнішою і тривалішою — можливо, триватиме кілька днів замість кількох годин. Це також може бути скоординований штурм з кількох напрямків за участю іранських маріонеток в Іраку, Ємені, Сирії та Лівані.

Згідно з оцінками Ізраїля, "Хезболла" почне атаку, потенційно обстрілюючи Тель-Авів і використовуючи керовані ракети, вважає Йоель Гузанський, колишній чиновник Ради національної безпеки Ізраїля, який зараз є старшим науковим співробітником Інституту досліджень національної безпеки в Тель-Авіві.

Він додав, що найгіршим сценарієм буде багатофронтова атака з боку інших іранських маріонеток, спрямована на те, щоб "кинути виклик обмеженим можливостям ізраїльських систем, які можуть бути перевантажені".

Раніше Politico повідомило, що США очікують "певної реакції" Ірану на вбивство лідера палестинського ісламістського угрупування ХАМАС Ісмаїла Ганії, але Тегеран, ймовірно, змінив свою позицію, і Штати не очікують нападу на Ізраїль в найближчому майбутньому.

Крім того, газета The Wall Street Journal зазначала, що система ППО Ізраїля "Залізний купол" може не витримати нової атаки Ірану. До того ж слабким місцем ізраїльської протиповітряної оборони є безпілотники.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі