"Якщо вірус, як ми вважаємо, поступово стане менше вірулентним, то повторення ситуації, що виникла цієї зими не буде", - сказав вірусолог.
У ході дослідження вчені порівняли 100 пацієнтів, госпіталізованих в період з 1 по 15 березня, а також 100 пацієнтів, госпіталізованих у другій половині травня. В результаті експерти прийшли до висновку, що в початковій стадії епідемії вірусне навантаження (міра ваги вірусної інфекції, яка розраховується шляхом оцінки кількості вірусних часток у певному обсязі біологічної рідини - ред. РБК) була в десятки разів вище, ніж в кінці травня.
Клементі вважає, що останнім часом спостерігається поліпшення клінічної картини, що супроводжується явним зниженням вірусного навантаження. Це, за словами експерта, означає, що сам коронавірус слабшає.
"Поки ми не можемо це стверджувати з повною впевненістю, але швидше за все це саме так", - додав професор.
Нагадаємо, на початку травня мережа мікроблогів Twitter ввела маркування для повідомлень, які містять сумнівну інформацію про COVID-19. Їх також супроводжують попереджувальні пости.
Раніше такі дії були зроблені щодо повідомлень, які прямо суперечать рекомендаціям міжнародних і регіональних організацій охорони здоров'я.
Детальніше про те, чому люди вірять в конспірологію і теорії змов, читайте в статті Сергія Корсунського"Цікава конспірологія на сайті ZN.UA.