Італійські депутати у вівторок проголосували за конституційну реформу, що передбачає істотне скорочення кількості парламентаріїв в обох палатах, повідомляють римські ЗМІ.
В ході фінального голосування за цю пропозицію "за" виступили 553 члена палати депутатів, "проти" - 14, ще двоє утрималися.
Згідно з реформою, загальна кількість парламентаріїв зменшиться з 945 до 600. Кількість депутатів має скоротитися з 630 до 400, сенаторів - з 315 до 200, причому, не більше п'яти місць буде надаватися довічним сенаторам.
Італійські ЗМІ відзначають, що скорочення числа членів парламенту було одним з передвиборних обіцянок Руху "П'ять зірок", на думку якого, подібна міра дозволить економити за 100 млн. євро в рік і зробить роботу парламенту більш ефективною.
В даний час парламент Італії вважається одним з найбільш численних законодавчих органів в світі і займає третє місце за цим показником. Найбільша кількість членів парламенту налічується в Китаї (близько 3 тис.), далі слідує Великобританія (близько 1,4 тис. осіб).
Очікується, що нові правила щодо числа парламентаріїв в Італії зможуть почати діяти з наступних парламентських виборів, запланованих на 2023 рік.
Прем'єр-міністр Франції Едуар Філіп представив масштабну інституційну реформу, спрямовану на відновлення довіри виборців до значною мірою дискредитованого політичного класу, повідомляє Reuters.
Згідно з реформою, кількість народних обранців в обох палатах буде скорочено на майже на третину. Так, до Національної асамблеї Франції (нижньої палати парламенту) на виборах 2022 року обиратимуть 404 депутати замість 577, до верхньої – 244 замість 348.
Крім того, 15% членів парламенту на виборах 2022 року обиратимуться за пропорційною системою голосування.