Італія використає своє головування в G7, щоб кинути виклик поширенню наративу про те, що Росія перемагає Україну і що Захід втомився від війни. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерело, знайоме з планами країни.
Італія головуватиме в G7 протягом 2024 року, а саміт лідерів країн групи відбудеться в червні.
Основними питаннями на порядку денному лідерів будуть війна РФ проти України, конфлікт на Близькому Сході, продовольча безпека, зміна клімату, розвиток Африки, взаємодія з Китаєм і штучний інтелект.
Колись непохитна підтримка Києва з боку Заходу, схоже, похитнулася в останні місяці на тлі політичних суперечок у Вашингтоні та Брюсселі, які затримують вкрай необхідну допомогу Україні.
Однак, за словами співрозмовника Reuters, лідери G7 рішуче налаштовані продемонструвати те, що вони залишаються повністю відданими підтримці Києва і не можуть ризикувати, показуючи ознаки слабкості через два роки після того, як Росія розпочала повномасштабну війну.
"Ми повинні змінити наратив щодо України", - заявило джерело, додавши, що президент Росії Владімір Путін втратив значний фінансовий, військовий і дипломатичний вплив після вторгнення.
Італія планує провести 20 міністерських зустрічей під час свого головування в G7, починаючи з триденної зустрічі 13-15 березня, присвяченої промисловості, технологіям і цифровізації, щоб привернути увагу до стрімкої революції в галузі штучного інтелекту.
Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні вже заявила, що небезпеки, які несе ШІ, будуть одним із ключових питань головування її країни в G7, і вона присвятить цій темі одну сесію на саміті 13-15 червня.
Італія хоче зосередитися на впливі ШІ на робочі місця і нерівність, а також встановити "етичні запобіжники" для розвитку технології. Рим також запропонує створити керівний комітет для забезпечення більшої координації G7 у сфері ШІ.
Джерело Reuters повідомило, що лідери G7 "практично на одній хвилі" щодо ШІ. Також існує широкий консенсус щодо більшості основних питань, в тому числі щодо того, як поводитися з Китаєм. Всі сторони сповнені рішучості уникати напруженості у відносинах з Пекіном.
"Ніхто не хоче перешкоджати чи ставити перепони на шляху зростання Китаю", - заявило джерело.
Також було досягнуто згоди щодо необхідності розвивати економіку Африки і спроб зупинити нелегальну імміграцію - внутрішній пріоритет для Мелоні, яка намагається виконати передвиборчу обіцянку 2022 року зупинити потоки мігрантів.
Італія перебрала на себе головування в G7, до якої входять США, Канада, Японія, Німеччина, Франція та Велика Британія. Перед цим у групі головувала Японія.
Раніше повідомлялося, що лідери країн G7 під час зустрічі в лютому обговорять нову юридичну теорію, яка дозволить конфіскувати $300 мільярдів заморожених російських активів.