За його словами, суд призначив Сотуде 33 роки в'язниці за семи звинуваченнями, але вона буде відбувати тільки найтриваліший 10-річний термін. Раніше правозахисниця була засуджена на п'ять років в'язниці за звинуваченням у шпигунстві, заявив Хандан. Він додав, що Сотуде також призначили 148 ударів батогом за те, що вона прийшла на засідання суду без хіджабу.
11 березня в Революційному суді Тегерана повідомили, що правозахисниця, крім іншого, отримала два роки в'язниці за звинуваченням в образі іранського лідера аятоли Хаменеї, але Хандан не підтвердив це.
Сотуде була затримана в червні 2018 року. У 2010-2013 вона вже відбувала тюремний термін за звинуваченням в антидержавній пропаганді і змові "з метою завдати шкоди національній безпеці Ірану". Під час перебування у в'язниці Сотуде була нагороджена премією Сахарова.
55-річна Насрін Сотуде захищала інтереси опозиційних активістів в Ірані, в тому числі жінок, які брали участь у вуличних акціях проти обов'язкового носіння хіджабу.
В Ірані жінкам заборонили з'являтися без хіджабу в публічних місцях після Ісламської революції 1979 року; за порушення цього правила загрожує тюремний термін або штраф, еквівалентний 25 доларам. До 1979 року Іран був цілком світською державою.
В останні роки жінки все частіше нехтують правилами носіння одягу в Ісламській республіці,і часто носять хустки на шиї. Особливо після приходу до влади президента Хасана Рухані в 2013 році, бо він пообіцяв людям більше громадянських свобод.
У минулому році в Тегерані заарештували 29 жінок після протестів проти носіння хіджабу.
Обов'язкове носіння головного хустки в Ірані для жінок було введено після Ісламської революції 1979 року.