Іранські хакери готуються до нападу на США і Європу - ЗМІ

Поділитися
Іранські хакери готуються до нападу на США і Європу - ЗМІ На думку США, Іран готується завдати ряд кіберударів по об'єктах США і Європи © byfin.by
У Вашингтоні вивчають можливі заходи реагування на кібератаки з боку іранських хакерів.

Хакери з Ірану підготувалися до проведення масштабних кібератак на американські і європейські компанії і системи, повідомляє телеканал NBC із посиланням на власні джерела серед чиновників уряду США.

Як заявляють джерела, хакери збираються проводити атаки на об'єкти економіки та критичної інфраструктури; скоріше за все, мова йде щодо електромереж, гідроелектростанцій і технологічних підприємств у США, Великобританії, Німеччини, інших європейських, а також близькосхідних країнах.

Джерела зазначили, що хоча Іран готується до кібератак, але немає ніяких вказівок на те, що ці атаки відбудуться у найближчому майбутньому; тим не менш, США самі посилили захист від кібератак і попередили своїх союзників про загрозу з боку Ірану. Також у Вашингтоні вивчають можливі заходи реагування на кібератаки з боку іранських хакерів.

А тим часом ще у травні глава Іранської організації цивільної оборони Голям Реза Джалалі звинуватив США у намірі провести кібератаки на іранські енергетичні об'єкти - за словами чиновника, енергетичний сектор країни є найбільш вразливим місцем у сфері кібербезпеки.

8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерана. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї. У Мінфіні США уточнили, що секторальні санкції будуть відновлені протягом 90-180 днів.

Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.

Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.

Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.

Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі