Запуск супутника проводився зі стартового майданчика у центральному Ірані, на висоту 425 кілометрів від поверхні Землі його вивела двоступенева ракета-носій.
Супутник отримав назву Noor, що в перекладі з перської означає "Світло". В Ірані виведення супутника на орбіту оцінюють як головне досягнення космічної галузі країни.
Іран ставить перед собою амбітне завдання увійти до вісімки космічних держав, які самостійно запускають супутники. Однак економіка Ірану перебуває під жорсткими санкціями через розвиток Тегераном своєї ядерної програми.
12 квітня Іран домігся розморожування 1,6 млрд доларів власних активів, заморожених в Люксембурзі за запитом США. Судова тяганина у цій справі тривала три роки.
Основним ініціатором посилення санкцій проти Тегерана виступає Вашингтон. Відносини між державами знову загострилися в 2018 році, коли президент Дональд Трамп в односторонньому порядку вийшов з ядерної угоди.
Але 1 квітня державний секретар США Майк Помпео виступив з пропозицією про пом'якшення американських санкцій проти Ірану та низки інших держав, щоб допомогти їм боротися з пандемією коронавірусу. Але практика запровадження санкцій не передбачає заборону гуманітарних проєктів і доставку гуманітарних вантажів.