Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф відкинув пропозицію президента США Барака Обами про заморожування ядерної програми на термін від 10 років.
Як повідомляє іранський телеканал Press TV, чиновник підкреслив, що Тегеран не піддасться на завищені вимоги американської сторони в ядерних переговорах.
"Очевидно, що коментарі Барака Обами спрямовані тільки на поліпшення свого іміджу в очах громадської думки в США і протистояння пропагандистській кампанії прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху і інших радикальних партій, які виступають проти переговорів щодо ядерної програми Ірану", - заявив міністр.
За словами Заріфа, пропозиції Обами вказують на те, що він прийшов до висновку про провальність політики загроз і санкцій по відношенню до Ірану, яка проводилася впродовж останніх десятиліть.
Іранський дипломат також підкреслив, що ні погрози, ні санкції не вплинуть на рішучість країни розвивати мирні ядерні технології.
Укладення остаточної угоди щодо ядерної програми Ірану можливо, якщо Тегеран припинить її терміном мінімум на 10 років, вважає президент США. За його словами, Ірану необхідно зберігати свою програму в тому стані, в якому вона знаходиться зараз протягом декількох років, вимірюваних "двозначним числом", щоб можна було впевнитися в тому, що країна не володіє ядерною зброєю.
Переговори з іранської програми збагачення урану для ядерних реакторів ведуться США, Німеччиною, Францією, Великобританією, Росією і Китаєм вже рік. Члени Ради безпеки ООН готові скасувати економічні санкції проти Тегерана в обмін на обмеження ядерної програми.
У той же час, міжнародне співтовариство побоюється, що Іран розробляє ядерну зброю. Іран, у свою чергу, стверджує, що програма носить виключно мирний характер і призначена для вироблення атомної електроенергії.
2 березня прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху в терміновому порядку, без попередніх домовленостей з Білим домом, прибув до Вашингтона, щоб перешкодити можливому укладення договору між США та Іраном.
На його думку, ця угода не зможе стримати Тегеран від виробництва ядерної зброї.