Іран пропонує інвесторам 15 родовищ залізної руди, цинку та золота – Bloomberg

Поділитися
Іран пропонує інвесторам 15 родовищ залізної руди, цинку та золота – Bloomberg Іран прагне отримати $ 20 млрд інвестицій © vestnikkavkaza.net
До 2016 року власний видобуток золота Тегерана складе 10 тисяч кг.

Іран шукає інвесторів для 15 проектів у гірничодобувній промисловості з розробки родовищ із залізною рудою, цинком і золотом, пише агентство Bloomberg.

Президент Хасан Рухані планує відвідати Францію та Італію в листопаді та підписати угоди в галузі розвитку деяких проектів, заявив заступник міністра промисловості Ірану Мехді Карбасіян.

Тендери на розробку 15 проектів повинні бути видані протягом наступних чотирьох місяців, починаючи з кінця жовтня (золотий рудник на захід від Тегерана).

Згідно із прогнозами Геологічної служби США, до 2016 року власне виробництво золота в Ірані потроїться (порівняно з 2013 роком) до 10 тисяч кг (321,507 тройських унцій), також збільшиться і виробництво - залізної руди, сталі, алюмінію, міді та цинку.

"Ми не будемо ставити ніяких обмежень на участь міжнародних компаній, зацікавлених в іранській гірничодобувній промисловості", - сказав Карбасіян.

"Зацікавлені сторони можуть отримати 100 відсотків власності або увійти в спільні партнерства з нами чи з будь-якою місцевою або міжнародною компанією за своїм вибором", - додав він.

На Близькому Сході та в Північній Африці, Іран і Марокко є основними добувачами металів, як пише аналітична компанія Mowafa Taib. Виробництво алюмінію Ірану зросте з 820 тисяч тонн в 2013 році до 1 млн тонн у наступному році, а міді – до 500 тисяч тонн до 2020 року (в 2013-му ця цифра дорівнювала 220 тисяч тонн).

Іран прагне отримати $ 20 млрд інвестицій на розвиток промисловості і перейти на самозабезпечення металургійною продукцією.

Як повідомляв Карбасіян, Іран очікує, що виробництво залізної руди, використовуваної для виробництва сталі, виросте до 40 млн тонн у наступному році з 38 млн тонн в 2013 році. Виробництво сталі в Ірані до 2025 року досягне 55 млн тонн з 22 млн тонн в цьому році.

Читайте також: В Ірані заявили про готовність виконати "величезну задачу" по демонтажу ядерної інфраструктури

Раніше Іран запропонував найбільшим енергокомпаніям Європи брати участь у видобутку нафти.

Раніше повідомлялося, що Іран планує на початку листопада представити нові контракти на видобуток нафти, спрямовані на залучення іноземних інвесторів після зняття санкцій з Тегерана.

Тегеран вже заявляв, що має намір продавати свою нафту за будь-якою ціною, оскільки він планує "за всяку ціну" збільшити видобуток "чорного золота".

Іран і "шістка" погодили історичну ядерну угоду 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки та отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї". Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі