"Сьогодні ми перебуваємо в дуже критичній точці історії щодо Спільного всеосяжного плану дій (JCPOA) і європейська прозорість компенсації незаконного виходу США з угоди дуже важлива для іранської нації", - сказав Рухані на зустрічі з засолом Великої Британії в Ірані після вручення вірчих грамот. "Ісламська Республіка Іран ніколи не шукала напруженості в регіоні і не хоче, щоб яка-небудь проблема сталася для світових водних шляхів, але ніколи не відпустить її права на експорт нафти".
Іран зіткнувся із проблемою санкцій з боку США після того, як 8 травня президент США Дональд Трамп заявив про розірвання ядерної угоди з Іраном і пообіцяв запровадити жорсткі санкції проти Тегерану. Трамп звинуватив іранський режим в порушенні умов угоди та продовженні розробки ядерної зброї.
Приводом для виходу США з ядерної угоди стало оприлюднення Ізраїлем даних розвідки про те, що Іран таємно продовжує роботу над створенням ядерної зброї.
Євросоюз не підтримав рішення Трампа. У Брюсселі заявили, що ЄС, Франція, Британія та Німеччина підтримують ядерну угоду і не збираються її розривати.
Договір між Іраном і США, Росією, Німеччиною, Британією, Францією і Китаєм був підписаний у 2015 році. Угода передбачає згортання іранської ядерної програми і контроль над нею в обмін на поступове зняття санкцій.
Нагадаємо, раніше президент США Дональд Трамп направив попередження лідеру Ірану Хасана Рухані; він зажадав від іранського президента ніколи більше не загрожувати Сполученими Штатами, погрожуючи наслідками.
Детальніше про наслідки виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій щодо іранського атому читайте в статті Віталія Федянина "Жахливий спадок Трампа" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".