Влада Ірану планує прискорити темпи збагачення урану після 27 червня. У цей день закінчується термін ультиматуму Європі для запуску платіжного механізму в обхід американських санкцій, повідомляють в середу іранські засоби масової інформації.
"За закінченням цього терміну буде прискорений процес збагачення", - заявив представник Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камалванді.
Раніше він вже заявляв, що цей строк влади Ірані не стануть продовжувати. У Тегерані вважають, що поведінка країн ЄС говорить про те, що або вони "не хочуть виконувати свої зобов'язання, або вони технічно не можуть цього зробити".
Нагадаємо, 8 травня Тегеран повідомив підписантів Спільного комплексного плану дій щодо іранської ядерної (СВПД) про припинення виконання деяких зобов'язань. І пригрозив відмовитися від ще декількох пунктів ядерної угоди, включно з обмеженням на збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій. 17 червня Тегеран заявив, що через 10 днів запас збагаченого урану в країні вийде за межі, передбачені "ядерної угодою".
У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.
У листопаді адміністрація президента Дональда Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які сплили 2 травня цього року.