Іран погрожує виходом з ядерної угоди

Поділитися
Іран погрожує виходом з ядерної угоди Тегеран висунув підписантам угоди ультиматум © korrespondent.net
Тегеран вимагає від підписантів угоди до 7 липня пообіцяти Ірану контрсанкції до економічних обмежувальних заходів США.

Тегеран заявляє про намір розпочати наступну фазу виходу з ядерної угоди 2015 року, якщо до 7 липня "не відбудеться жодних зрушень". Із такою заявою у понеділок, 10 червня, виступив речник МЗС Ірану Аббас Муссаві.

Водночас очільник Міністерства закордонних справ Джавад Заріф має намір обговорити ситуацію, що склалася, зі своїм колегою, головою МЗС Німеччини Гайко Маасом, який нині перебуває в Ірані з візитом, повідомляє агентство dpa.

"На даний час наші партнери по угоді не задовольнили наших очікувань", - заявив Муссаві.

Минулого місяця президент Ірану Хасан Роухані поінформував представників Китаю, Німеччини, Франції, Великої Британії і Росії про заплановану процедуру звуження власних зобов'язаннь, закріплених у ядерній угоді.

Підписантам, що залишилися в угоді після минулорічного виходу із неї Сполучених Штатів, Тегеран висунув ультиматум: до 7 липня пообіцяти Ірану економічне рішення, що нейтралізує американські санкції, або ж країна розпочне наступну фазу виходу з угоди, пише DW.

Тим часом Гайко Маас перед візитом до Ірану висловив сподівання на якнайшвидший запуск запланованого Німеччиною, Францією та Британією платіжного механізму, котрий дозволятиме обійти економічні санкції США. Усі формальні вимоги до його створення вже виконані, зазначив дипломат.

Механізм Instex дозволятиме здійснювати розрахунки за операціями між європейськими та іранськими компаніями, якщо приватні банки, побоюючись штрафних заходів США, відмовлятимуться супроводжувати такі торговельні операції. Європейці хочуть зберегти обсяги торгівлі з Іраном хоча б на тому рівні, який існував до підписання ядерної угоди за тодішнього режиму санкцій.

Нагадаємо, 8 травня Тегеран повідомив підписантів Спільного комплексного плану дій щодо іранської ядерної (СВПД) про припинення виконання деяких зобов'язань. І пригрозив відмовитися від ще декількох пунктів ядерної угоди, включно з обмеженням на збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий і банківський сектори Ірану від американських санкцій.

У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

У листопаді адміністрація президента Дональда Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які сплили 2 травня цього року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі