Іран не планує залишати ОПЕК, незважаючи на протиріччя всередині організації

Поділитися
Іран не планує залишати ОПЕК, незважаючи на протиріччя всередині організації Протистояння Ірану і США посилюється © Інтерфакс-Україна
Особливо складні відносини в Ірану з ОАЕ і Саудівської Аравією.

Іран не планує покидати Організацію країн-експортерів нафти, незважаючи на те, що деякі соратники ставляться до нього як до ворога, заявив міністр нафти Біджан Зангане в інтерв'ю, опублікованому в суботу, 8 червня.

"Іран не планує залишати ОПЕК... і жалкує про те, що деякі члени ОПЕК перетворили цю організацію в політичний форум для протистояння двом засновникам ОПЕК, а саме Ірану і Венесуелі", - сказав Зангане на новинному сайті іранського парламенту ICANA, повідомляє Reuters.

"І дві країни регіону проявляють ворожнечу до нас в цій організації. Ми їм не вороги, але вони проявляють ворожість до нас... і (вони) використовують нафту як зброю проти нас на глобальному ринку і в світі ".

Зангане не назвав дві країни.

Напруженість між Іраном і Саудівською Аравією та Об'єднаними Арабськими Еміратами - обидві країни союзники США - в цьому році різко зросла після того, як вони заявили, що збільшать видобуток нафти, щоб компенсувати іранську нафту, відрізану від ринку санкціями США.

У п'ятницю адміністрація президента США Дональда Трампа додала до свого списку санкцій найбільшу в Ірані нафтохімічну холдингову групу, звинувативши її в непрямій підтримці революційної гвардії Ірану. Вашингтон заявив, що цей крок спрямований на те, щоб скоротити доходи елітних іранських збройних сил, але аналітики назвали його значною мірою символічним.

ICANA також процитувала Зангане, заявивши, що Сполучені Штати ускладнюють для Ірану обхід санкцій, але вигадано нові способи їх обійти.

"Ми думали про протидію діям Америки і постійно знаходили і будемо знаходити нові шляхи, і в будь-якому випадку це війна, в якій ми сильні і не відступимо", - сказав він, не вдаючись у подробиці.

Адміністрація Трампа прагне ізолювати Іран за його програми в галузі ядерних і балістичних ракет, а також за підтримки проксі-груп в Сирії, Іраку, Лівані і Ємені.

Конфлікт між Тегераном і Вашингтоном загострився після того, як Іран відмовився від виконання частини зобов'язань в рамках ядерної угоди. США в 2018 році вийшли з цієї угоди в односторонньому порядку і запровадили санкції проти нафтового і банківського секторів іранської економіки. У відповідь на останні кроки Тегерана Вашингтон оголосив про введення санкцій проти металургійної та гірничодобувної галузей Ірану.

Іран пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити Тегеран від американських санкцій. В ЄС відкинули ультиматум і закликали Іран повернутися до виконання пунктів ядерної угоди, а також пригрозили застосувати санкції в разі відмови Тегерана зробити це.

США відправили в регіон авіаносну групу на чолі з авіаносцем "Авраам Лінкольн" і групу бомбардувальників B-52. Також США наказали державним службовцям, які не виконують надзвичайних завдань, покинути Ірак, а американські війська в Іраку і Сирії були приведені в стан підвищеної боєготовності. У відповідь на такі дії в Корпусі вартових ісламської революції заявили про готовність дати відсіч Вашингтону. Втім Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив, що війни Ірану зі США не буде.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі