Президент Ірану Хасан Рухані та президент Туреччини Реджеп Тайип Ердоган прийшли до висновку про необхідність якнайшвидшого встановлення миру в Ємені під час двосторонніх переговорів у рамках офіційного візиту турецького лідера у Тегеран.
"Ми говорили про Ірак, Сирію, Палестину... Ми довго обговорювали Ємен. Ми обидва вважаємо, що війна і кровопролиття повинни бути зупинені у цьому регіоні негайно, і повне припинення вогню повинне бути встановлене", сказав Рухані, додавши, що авіаудари коаліції арабських країн на чолі з Саудівською Аравією по Ємену повинні припинитися, передає Deutsche Welle.
Президент Ірану сказав, що він сподівається, що Туреччина та Іран зможуть припинити війну в Ємені "за допомогою інших країн регіону" і принести "мир та стабільність" у близькосхідну країну.
Туреччина приєдналася до очолюваної Саудівською Аравією коаліції для проведення атак проти шиїтських повстанців-хуситів у Ємені, які захопили кілька ключових єменських міст, включаючи столицю Сану і південне портове місто Аден.
Ер-Ріяд звинувачує Тегеран у підтримці повалення хуситами уряду президента Абд Раббо Мансура Хаді. Іран заперечує ці звинувачення.
Зі свого боку, Ердоган вирішив не коментувати безпосередньо конфлікт в Ємені в ході прес-конференції, але детально розповів про відносини своєї країни з Іраном і проблему громадянських воєн у Сирії і Іраці.
"Ми обговорили питання Іраку. Сто тисяч людей були там вбиті. Понад 300 тисяч людей було вбито у Сирії. Всі вони є мусульманами. Ми не знаємо, хто кого вбиває", - сказав Ердоган.
"Ми повинні об'єднатися і зупинити вбивства і кровопролиття. Ми повинні об'єднати тих, хто бореться", - додав турецький лідер.
Ердоган, суніт, якій раніше звинувачував шиїтську владу Тегерана у спробі домінування у регіоні, не вважає релігійний фактор важливою складовою конфлікту на Близькому Сході.
"Я не дивлюся на секти... Ми повинні покласти край кровопролиттю, цій смерті", сказав Ердоган.
7 квітня Сполучені Штати Америки закликали до припинення вогню в Ємені не тільки тимчасово, для проведення в країні гуманітарної місії, а повністю - з метою відновлення політичного діалогу між усіма сторонами конфлікту в цій державі.
З 19 березня в результаті бойових дій в Ємені загинуло не менше 540 осіб, повідомила 7 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ).