Іран анонсував власну систему протиракетної оборони

Поділитися
Іран анонсував власну систему протиракетної оборони Bavar 373 є аналогом російського зенітного комплексу С-300 © Military
Система ПРО Тегерана на базі зенітних ракетних комплексів Bavar 373 є аналогом російського ЗРК С-300.

Іран має намір до початку 2017 року розгорнути систему протиракетної оборони країни на базі зенітних ракетних комплексів власної розробки Bavar 373, які є аналогом російського ЗРК С-300, заявив командувач базою ППО "Хатах аль-Анбія", іранський бригадний генерал Фарзад Ісмаїлі.

"Ми сподіваємося провести випробування систем Bavar 373 до кінця року (за іранським календарем поточний рік закінчується 19 березня 2016 року - ред.), - повідомив журналістам генерал під час відвідування західної іранської провінції Керманшах. - І розраховуємо, що системи Bavar 373 будуть готові до розгортання в березні 2017 року".

За інформацією іранських військових, ЗРК Bavar 373 є версією російського ЗРК С-300, призначеного для перехоплення висотних цілей, однак він володіє більшою мобільністю і меншим часом для підготовки до запуску ракет.

Читайте також: США вважають випробування Іраном балістичної ракети порушенням резолюції ООН – CNN

Як відомо, ще в 2007 році Москва і Тегеран підписали угоду на поставку системи С-300, але в 2010 році після заборони Радбезу ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь, тодішній президент Росії Дмитро Медведєв скасував операцію, ввівши щодо Ірану більш жорсткі санкції.

Однак у квітні 2015 року Володимир Путін підписав указ, яким дозволив передати ракети Ірану, що викликало серйозну критику з боку Ізраїлю.

Крім того, 12 жовтня офіційні ЗМІ Ірану повідомили про успішне випробування іранської балістичної ракетивеликої дальності. Це перша ракета Тегерана дальнього радіусу дії, яка дозволяє наводити і контролювати удар до тих пір, поки мета не буде вражена.

А відомий "мозковий центр" США CSIS ще влітку повідомляв про серйозну ракетну загрозу Ірану. На їхню думку, Тегеран нарощує ракетний потенціал шляхом використання більш складних технологій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі