Іспанська інженер Джудіт Гіро Бенет отримала міжнародну премію Джеймса Дайсона за дизайн The Blue Box, пристрою який дозволяє жінкам перевіряти себе на рак грудей в домашніх умовах, використовуючи зразок сечі. Про це повідомляє Dezeen.
The Blue Box - це біомедичний пристрій для тестування на рак молочної залози в домашніх умовах, який використовує зразок сечі та алгоритм штучного інтелекту (ІІ) для виявлення ранніх ознак захворювання.
Бенет розробила цей набір з метою запропонувати жінкам більш доступний і менш інвазивний спосіб тестування, який зазвичай вимагає, щоб вони відвідували лікарні або медичні установи для проведення мамографії. Ця процедура може бути болючою і часто дорогої. У зв'язку з цим, згідно з опитуваннями, 40 відсотків жінок пропускають скринінг, в результаті чого кожен третій випадок виявляється із запізненням.
Пандемія коронавируса привела до того, що майже мільйон жінок пропустили скринінг молочної залози, за даними благодійної організації "Breast Cancer Now".
Тест The Blue Box може бути використаний вдома в якості неінвазивної, безболісної, недорогої альтернативи лікарняній маммографії.
Технологія пристрою заснована на Блет, собаці, яка змогла виявити рак легенів, відчувши запах дихання свого власника. Інженер прагнула створити свій власний "електронний ніс", повторивши сенсорну систему собаки за допомогою мікропроцесора Arduino і серії датчиків.
В її приладі використовується метод газової хроматографії-мас-спектрометрії (ГХ-МС) для аналізу і ідентифікації різних речовин в різних пробах сечі з метою вивчення запаху раку.
Пристрій підключається до додатка для смартфона, який передає результати користувачеві і пов'язує їх з медичним працівником, якщо результати аналізів позитивні.
Дизайн Benet отримав міжнародну нагороду Джеймса Дайсона 2020 року, яка є вищою нагородою конкурсу. У минулому році переможцем стала Люсі Хьюз за біопластик MarinaTex, виготовлений з риб'ячої луски і шкіри.
"The Blue Box має потенціал зробити скринінг раку частиною повсякденного життя... Пристрій може допомогти змінити спосіб, яким суспільство бореться з раком молочної залози, щоб більше жінок могли уникнути діагнозуна пізній стадії",- стверджує Бенет.
Раніше повідомлялося, що вчені з Університету Арканзасу в США створили препарат, який знищує клітини раку молочної залози. На думку вчених, препарат допоможе лікарям знищувати клітини раку молочної залози без токсичних ефектів хіміотерапії.