Міжнародна поліцейська організація Інтерпол в четвер заявила, що повернула Сирію в свою мережу обміну інформацією, знявши обмеження, накладені на режим президента Башара Асада в 2012 році.
Обмеження були введені на тлі міжнародних санкцій проти Дамаска через порушення режиму на ранній стадії сирійської громадянської війни.
«Відповідно до рекомендації штаб-квартири Генерального секретаріату, виконавчий комітет Інтерполу схвалив скасування коригувальних заходів, що застосовуються у відношенні Сирії», - йдеться в заяві Інтерполу, передає AFP.
Цей крок означає, що Дамаск може безпосередньо отримувати і відправляти повідомлення з інших національних офісів Інтерполу. Ці права доступу були припинені з 2012 року.
У заяві підкреслюється, що було неправильно стверджувати, що Сирія була повторно прийнята в Інтерпол, оскільки вона є країною-членом з моменту першого вступу в 1953 році.
Рекомендація про скасування «коригувальних заходів» була зроблена після ретельного відстеження повідомлень сирійського національного офісу Інтерполу, йдеться в повідомленні.
У заяві йдеться що окремі національні відділення Інтерполу як і раніше мають право вирішувати, з якими іншими країнами ділитися інформацією.
Незважаючи на такі запевнення, рішення Інтерполу надати Сирії доступ до інформаційних мереж викликало занепокоєння у деяких активістів.
Дослідник Хьюман Райтс Вотч по Сирії Сара Кайя назвала це в Твіттері «небезпечною подією», заявивши, що «незважаючи на твердження про зворотне», були випадки, коли «репресивні уряди зловживали червоними повідомленнями для проведення політично мотивованих арештів».
Міністерство закордонних справ Франції також відмовилося схвалити цей крок.
«Поки сирійський режим продовжує підживлювати нестабільність, гуманітарну кризу і ризик тероризму, Франція залишатиметься проти нормалізації відносин з Дамаском і будь-якого послаблення режиму санкцій», - йдеться в заяві, доданому Парижем.
Раніше повідомлялося про те, що ЦРУ затвердило нову стратегію протидії загрозам з боку Китаю.