"Терміново: Кім Чен Янга з республіки Південна Корея обрано президентом Інтерполу (терміном два роки)", - йдеться у повідомленні.
#BREAKING: Kim Jong Yang of the Republic of #Korea has been elected President of INTERPOL (2-yr term). #INTERPOLGA pic.twitter.com/6I9HIyUWrf
- INTERPOL (@INTERPOL_HQ) November 21, 2018
Вибори очільника Інтерполу відбулися у середу, 21 листопада, на 87-й сесії Генеральної асамблеї організації, що стартувала в Дубаї 18 листопада. Новий директор очолюватиме її до 2020 року.
До обрання на посаду голови міжнародного агентства Янг виконував обов'язки керівника Інтерполу після того, як його попередник Мен Хунвей подав у відставку на тлі арешту в Китаї.
Перспектива обрання на посаду голови Інтерполу росіянина Прокопчука викликала побоювання в України та світової спільноті. Обіймаючи посаду голови російського відділення Інтерполу, підозрюваний у зв'язках із розвідкою генерал використовував розшукові механізми організації для політичних переслідувань на користь РФ.
Американські сенатори закликали голосувати проти російського кандидата і порівнювали можливе головування Прокопчука з ідеєю поставити лисицю на чолі курника.
Українська делегація мала намір перешкоджати обранню Прокопчука головою Інтерполу. А державний секретар США Майк Помпео наголошував на тому, що на виборах директора Інтерполу Сполучені Штати підтримають кандидатуру Кім Чен Янга.
Голова МВС Арсен Аваков повідомив про те, що Україна розглядатиме питання про призупинення членства в Інтерполі в разі обрання президентом представника Росії. Акцію проти цього призначення запустили українські активісти і правозахисні організації.
Разом із Україною про намір призупинити членство в Інтерполі у разі обрання головою організації російського генерала повідомляли й інші країни.
В Інтерполі відповіли на заклики не обирати росіянина президентом організації і наголосили на тому, що демократичний процес має відбутись без жодного тиску з боку учасників Генеральної асамблеї організації.