Інтернет і крах економіки Росії можуть перемогти Путіна - The New York Times

Поділитися
Інтернет і крах економіки Росії можуть перемогти Путіна - The New York Times Інтернет представляє альтернативу позиції влади на російському ТБ © ukrday.com
Навальний представляє новий вид загрози режиму Путіна.

Опозицію в Росії чекає жорстока боротьба, допомогти повалити путінський режим їй може економічна криза в країні, пише Емілі Паркер The New York Times.

У вівторок московський суд визнав російського опозиційного блогера Олексія Навального винним у шахрайстві. Навальний, який перебував під домашнім арештом майже рік, отримав умовний термін, і уникнув перебування у в'язниці. Однак його молодший брат Олег засуджений до трьох з половиною років колонії

Вирок активістові та ярому критику російського президента є якоюсь цинічною стратегією. Адже опозиціонер не стане тюремним мучеником.

Сам Навальний відповів на вирок люто, порушивши домашній арешт, він взяв участь в протесті на Манежній в Москві. Тисячі росіян вийшли на вулиці, незважаючи на погрози арештів, мороз і Новий рік, що наближається.

"Дисидент 21-го століття в Росії Навальний предтавляє новий вид загрози режиму Путіна. Він став першим російським активістом, який використав Інтернет в якості ефективного інструменту політичного опору", - йдеться в статті.

У минулому році він і його прихильники продемонстрували, що активісти опозиції в Росії є не просто "віртуальними", але також здатні змусити людей вийти на вулиці.

"Все це відносно недавнє явище", - пише автор. Протягом довгого часу Інтернет не грав особливої ролі в Росії, принаймні, в якості зброї опозиції. "Коли я жив у Москві в 2010 році, російська Інтернет був вільним простором, значною мірою тому, що Кремль не сприймав його серйозно. Здавалося, що в Інтернеті є якась віртуальна дитячий майданчик, де люди могли скаржитися і жартувати про політику, але там не було ніякої загрози дій у реальному житті", - зазначається в статі.

Більшість росіян не думали, що вони якось можуть вплинути на політичну ситуацію. Вибори були зумовлені. У опозиційних протестах брало участь мало людей, і часто закінчувалися бійкою протестувальників з поліцією. Інтернет не збирався змінювати цю загальну картину.

Навальний ж розумів, що його співвітчизники втомилися від безглуздих вуличних демонстрацій. Він вирішив показати росіянам, що вони могли б змінити ситуацію, не виходячи зі своїх будинків. "Я пропоную людям зручний спосіб боротьби", - говорив він ще в 2010 році.

Кремль не турбувався щодо інтернет-активності наприкінці 2011 та на початку 2012 року, коли десятки тисяч росіян вийшли на вулиці на антиурядові протести, які були значною мірою організовані з допомогою соціальних мереж. Але, зрештою, Путін звернув увагу на ці процеси.

Із 2012 року кількість охочих брати участь у протестах різко знизилося, почасти через намагання уряду придушити інакомислення. Інтернет надав альтернативу офіційній позиції, яку подає російське телебачення. Тепер російська влада частіше блокувати сайти, нібито намагаючись захистити дітей від шкідливого контенту. Популярні блогери зобов'язані реєструватися в державних органах.

Незважаючи на таку похмуру атмосферу, у вівторок на Манежній все ж зібралися люди. Влада відповіла на це низкою арештів.

"Опозицію чекає жорстка боротьба. Навальний довів, що сила Інтернету не тільки "віртуальна". Але і у нього є свої межі. Основною перешкодою опозиції як і раніше буде суспільна апатія, яка є кращою захистом авторитарного уряду. Одного Інтернету не достатньо, щоб подолати це", - йдеться в статті.

Що ще може допомогти, так це - крах російської економіки. Економічна криза, викликаний зниженням доходів від продажу нафти, західними санкціями і різким падінням рубля, може зробити Путіна більш вразливими і в кінцевому підсумку спровокувати масове повстання. "І завдяки Інтернету, Навальний і його прихильники будуть мати інструменти, щоб скористатися революційною ситуацією, якщо вона виникне", - резюмує автор.

Читайте також: Путін все-таки боїться Навального - Washigton Post

Повідомлялося, що суд пробачив Навальному порушення домашнього арешту. Напередодні ввечері число затриманих на акції в підтримку братів Навальних на Манежній площі склало не менше 245 осіб. За оцінками МВС РФ, всього на акцію в підтримку опозиціонера і його брата ввечері зібралося близько 1,5 тисячі людей.

Раніше районний суд засудив Олексія Навального до умовного терміну за звинуваченням у шахрайстві та відмиванні грошей. Олексій залишився під домашнім арештом до вступу вироку в законну силу. Його брат Олег отримав три з половиною роки колонії загального режиму.

Олексій Навальний всупереч домашньому арешту на метро дістався на Манежну площу, де був затриманий серед інших співробітниками поліції Москви.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі