В індійській столиці Нью-Делі уряд оголосив надзвичайну ситуацію у зв'язку зі стрімким підвищенням рівня забруднення повітря і токсичним смогом, який накрив місто ще з вівторка, пише The Hindustan times. Як повідомляється, рівень забруднення в столиці Індії зараз майже в 30 разів перевищує норму Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ).
До такої ситуації призвели традиційне щорічне спалювання залишків сільськогосподарських культур у фермерських штатах Харіяна і Пенджаб, сусідніх з Нью-Делі, а також вихлопні гази автомобілів у місті та будівельний пил.
У зв'язку з цим школи в Нью-Делі закриті до неділі, обмежено рух транспорту і всі будівельні роботи.
Лікарі порівняли вплив перебування на вулицях Делі з вдиханням диму від 50 сигарет в день. Індійська медична асоціація оголосила про "стан невідкладної медичної допомоги" і попередила про "катастрофічні наслідки для здоров'я". Головний міністр Індії Арвінд Кеджривал описав місто як "газову камеру" і звернувся до сусідніх держав, щоб вирішити проблему з очищенням повітря, повідомляє газета.
У соцмережах скаржаться, що смог є причиною аварій через погану видимість на дорогах.
Dehli Agra express way accidents due to poor visibility caused by smog...
- Mr No (@Nou_Kar) 8 листопада 2017 р.
If humans don't stop polluting, then the whole world will end up with interstellar type of apocalypse.#smogindelhi pic.twitter.com/DFjCpZBY4a
Така криза виникає щороку, але в цьому році проблема ускладнилася ще й погодними умовами.
"Ситуація, яка склалася сьогодні, є найгіршою, що я бачив за 35 років перебування у місті Делі", - сказав лікар Арвінд Кумар.
Як повідомлялося, в Мумбаї пару місяців тому через повені, спричинені проливними дощами, завалився чотириповерховий житловий будинок. Щонайменше дев'ять людей загинули, ще близько сорока опинилися під завалами.