Індія є противагою Китаю, але... за рахунок закупівель озброєнь та дешевої нафти у Росії - CNN

Поділитися
Індія є противагою Китаю, але... за рахунок закупівель озброєнь та дешевої нафти у Росії - CNN
Саме роль Індії у регіоні і змушує Захід заплющувати очі на її загравання з РФ.

Ще буквально минулого місяця Індія зазнавала різкої критики з боку Заходу за те, що не тільки відмовлялася засудити жорстокий напад Москви на Україну, а й закуповувала російську нафту зі знижкою. Але раптом риторика Заходу різко змінилася, повідомляє CNN.

Коли цього місяця Байден зустрівся з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді, це було суцільно дипломатичними поплескуваннями по спині та гучними фразами про «глибокий зв'язок між нашими людьми» та «спільні цінності».

Потім минулої п'ятниці британський лідер Борис Джонсон прилетів до Делі, щоб обговорити торгові зв'язки та попозувати для костюмованих фотосесій, замовчуючи при цьому «суперечності» щодо Росії.

І це при тому, що позиція Індії щодо України залишається переважно колишньою. Він, як і раніше, купує дешеву російську нафту і зберігає мовчання з приводу вторгнення Москви. А нещодавно, 7 квітня, Індія утрималася при голосуванні ООН за винятком Росії з Ради з прав людини.

Аналітики кажуть, що Індія щойно виклала Заходу майстер-клас із міжнародної дипломатії. Враховуючи, що Індія життєво важлива для США як противага підйому Китаю, який США розглядають як потенційно серйознішу загрозу миру в усьому світі, ніж Росія, Заходу довелося прикусити мову.

Або, як висловився Харш В. Пант, професор міжнародних відносин Королівського коледжу Лондона, Сполучені Штати зрозуміли, що їм необхідно ставитися до Індії як до «нового партнера, якого треба доглядати».

І Нью-Делі, і Вашингтон все більше стурбовані зростаючою військовою міццю Китаю, його агресивними територіальними претензіями на суші і на морі та його економічним впливом, що зростає, на дрібніших сусідів.

При Сі Цзіньпіні збройні сили Китаю виросли і тепер мають у своєму розпорядженні найбільший у світі військово-морський флот, технологічно просунуті винищувачі-невидимки і арсенал ядерної зброї.

Частина плану Вашингтона з протидії цьому полягає в включенні Індії поруч із США, Японією та Австралією у групу безпеки, відому як Quad.

Тим часом, Індія має свої побоювання щодо Китаю. Дві країни були залучені у військове протистояння вздовж їхнього загального гімалайського кордону, яке забрало десятки життів за останні кілька років. І за іронією долі, яка не залишилася непоміченою Вашингтоном, Індія значною мірою покладається на російську зброю для оснащення своїх збройних сил, зокрема Гімалаїв.

Загальні побоювання з приводу китайської агресії стали очевидними після зустрічі Байдена і Моді, коли міністр оборони США Ллойд Остін попередив, що Китай прагне «перебудувати регіон та міжнародну систему» і сказав, що США та Індія «знайшли нові можливості для розширення оперативної взаємодії своїх озброєних. сил».

 

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі