Ілон Маск подав зустрічний позов проти Twitter Inc (TWTR.N), загостривши свій судовий позов проти соціальної мережі через його пропозицію відмовитися від купівлі платформи за 44 мільярди доларів, позов був поданий конфіденційно, пише Reuters.
Хоча 164-сторінковий документ не був загальнодоступним, за правилами суду незабаром може бути оприлюднена відредагована версія.
Позов Маска було подано через кілька годин після того, як Кетлін Маккормік з Канцлерського суду Делавера розпорядилася про п'ятиденний судовий розгляд, який починається 17 жовтня, щоб визначити, чи може Маск відмовитися від угоди.
Twitter не одразу відповів на запит про коментар. Також на Маска подав до суду акціонер Twitter, який просив суд зобов'язати мільярдера закрити угоду, визнати, що він порушив свої фідуціарні зобов'язання перед акціонерами Twitter, і присудити компенсацію завданих їм збитків.
Маск несе фідуціарні зобов'язання перед акціонерами Twitter через те, що йому належить 9,6% акцій компанії, а угода про поглинання дає йому право вето на багато рішень компанії згідно з позовом, який претендує на статус колективного. Позов був поданий Луїджі Кріспо, якому належить 5500 акцій Twitter, до Канцлерського суду.
Маск, найбагатша людина у світі та виконавчий директор Tesla Inc (TSLA.O), заявив 8 липня, що відмовляється від поглинання, і звинуватив Twitter Inc у порушенні угоди, надавши неправдиві дані про кількість підроблених облікових записів на своїй платформі.
Через кілька днів Twitter подав до суду, назвавши заяви про підроблений обліковий запис відволіканням уваги і заявивши, що Маск був пов'язаний договором про злиття, щоб закрити угоду за ціною 54,20 долара за акцію. Акції компанії закрилися в п'ятницю на рівні 41,61 долара, що є найвищим показником з того часу, як Маск відмовився від операції.
Минулого тижня Маккормік прискорила розгляд справи до суду, заявивши, що хоче обмежити потенційні збитки Twitter, викликані невизначеністю угоди. Twitter звинуватив судовий позов у різкому падінні доходів і створенні хаосу всередині компанії.
Обидві сторони переважно погодилися на судовий розгляд 17 жовтня, але розійшлися у думках щодо меж виявлення чи доступу до внутрішніх документів та інших доказів.
Цього тижня Маск звинуватив Twitter у тому, що компанія зволікала з відповіддю на його запити про розкриття інформації, а Twitter звинуватив його у запиті на величезну кількість даних, які не мають відношення до головного питання справи: чи Маск порушив договір про угоду.
Маску також чекає тижневий судовий процес у Вілмінгтоні, штат Делавер, який розпочнеться 24 жовтня. Акціонер Tesla намагається анулювати як корпоративні витрати та безпідставне збагачення рекордний пакет винагороди генерального директора у розмірі 56 мільярдів доларів від виробника електромобілів.
Раніше повідомлялося про те, що група сенаторів США звернулася до Facebook, Twitter та Telegram через засилля російської пропаганди. Сенатори обох партій просять власників соцмереж активніше боротися з російською пропагандою.