Ідея так званого "русского мира" розвалюється - RFERL

Поділитися
Ідея так званого Російськомовність не обов'язково трансформується в політичну лояльність до Кремля.
Російська національність і російськомовність не обов'язково переростає у політичну лояльність до Кремля.

Етнічна приналежність і мова не обов'язково переростає у політичну лояльність. І нещодавно з'явився ще один сигнал того, що хватка 3 на етнічних росіянах і російськомовних людях за кордоном - це ще не все, що їй потрібно.

Латвійські ЗМІ повідомили, що "ліво-цетристська" партія "Гармонія", яку очолює етнічний росіянин і мер Риги Нільс Усаковс, розірвала 8-річну угоду про співпрацю з російською "Единой Россией".

Про це пише оглядач Radio Free Europe Radio Liberty Браян Вітмор, нагадуючи, що ця угода була підписала "з помпою" в жовтні 2009 року. Але в 2015-му, коли Росія незаконно анексувала Крим і влаштувала вторгнення в Донбас, Усаковс багатозначно сказав, що він "російськомовний латвієць і патріот своєї країни".

Але оголошення про розрив співпраці з правлячою партією Росії дало чітко зрозуміти, що з наближенням виборів, запланованих на наступний рік, "Гармонія" вирішила, що її майбутнє, як і етнічних росіян, яких вона представляє, лежить в Латвії і Європі, а не в Москві.

І це, на думку оглядача, ще один доказ того, що так званий "русский мир" - це лише фікція, створена політтехнологами Кремля.

Події в Латвії, на думку Вітмора, вписуються у тенденцію, яка спостерігається в інших країнах теж. Приміром, в російськомовних містах України, таких як Одеса, Харків, Дніпро і Маріуполь, теж не спостерігається великої лояльності до Москви. Так само, як і в естонському російськомовному місті Нарва. Останнім часом, такі ознаки стали проявлятися навіть в Білорусі.

"Ми також бачимо її серед тисяч російських громадян, які емігрували в країни Балтії і Україну і працюють над тим, щоб стати конструктивними членами цих суспільств. Вони дали чітко зрозуміти, що не зацікавлені в тому, щоб бути частиною "русского мира" Володимира Путіна. Цінності все частіше беруть верх над етнічною приналежністю. І це хороші новини. Це той тренд, який ми, швидше за все, будемо спостерігати у майбутньому", - йдеться в статті.

Раніше видання Financial Times писало, що російська мова занепадає через відторгнення у пострадянських країнах. За останні десятиліття вона найбільше втратила носіїв з-поміж усіх мов.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі