Про це на сторінках німецького видання Die Zeit пише Ханнес Штайн, який перелічує аргументи прихильників ідеї об'єднання зусиль США і Росії у війні проти ІДІЛ. Зокрема, вони говорять про те, що ісламські терористи - це спільний ворог Заходу і Москви. До того ж, Європа і США вже укладали союзи з диктаторами, зокрема в часи Другої світової війни, коли довелося об'єднатися з СРСР Йосипа Сталіна, щоб виступити проти "більшого зла" - Адольфа Гітлера.
Однак, тут є певні історічні неточності. Дійсно, Велика Британія і США в 1941 році пішли на союз із СРСР проти Третього рейху. Але Сталін ніколи не був надійним союзником. Крім того, він постійно шукав можливості принизити західні країни, навіть опинившись з ними по один бік.
До того ж, як Росія Володимира Путіна може бути союзником у боротьбі проти одних сунітських фундаменталістів, якщо з іншими у нього дуже тісні відносини. Німецький оглядач нагадує, що саме Москва разом з Тегераном не допустили повалення режиму Башара Асада.
"Пліч-о-пліч з російськими підрозлілами воюють воєнізовані загони "Хезболли" - терористичної організації, яка відрізняється лише тим від ІДІЛ, що влаштовує бійні не перед камерами", - йдеться в статті.
Автор додає, що одна з причин, чому Ізраїль сьогодні зберігає хороші відносини з Росією - це те, що її союзник "Хезболла" "налцілила свій ракетний арсенал на єврейську державу".
"І це достойний союзник в боротьбі за нашу цивілізацію?" - пише оглядач.
Він також нагадує, що мішенню для російських бомбардувань не дуже часто стають терористи ІДІЛ. Значно частіше Москва б'є по опозиційним силам Сирії, які воюють проти режиму Асада. Тож війна з тероризмом певною мірою служить виправданням для втручання в громадянську війну в Сирії.
Нещодавно в ЗМІ повідомляли, що лише 20% російських авіаударів в Сирії призначались цілям бойовиків ІДІЛ. Згідно звіту Syrian Network for Human Rights, представленого в серпні 2016 року, російська військова авантюра в Сирії виявилася кривавішою, ніж жорстокі дії терористів "Ісламської держави" за останні три роки.
Основні моменти історії сирійського конфлікту читайте у спецпроекті DT.UA "Що важливо знати про конфлікт у Сирії".