Група мусульманських країн наполягатиме на припиненні вогню в Секторі Гази — Reuters

Поділитися
Група мусульманських країн наполягатиме на припиненні вогню в Секторі Гази — Reuters © EPA/ FLORENCE LO / POOL
Представники новоствореної групи проведуть “турне” низкою країн, де закликатимуть до припинення бойових дій.

Новостворена група, що складається з високопосадовців кількох мусульманських країн, відвідає п'ять держав постійних членів Ради Безпеки ООН та інші країни, щоб закликати до негайного припинення вогню у Секторі Гази. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерело в Міністерстві закордонних справ Туреччини.

Група була сформована на початку цього місяця на саміті Ліги арабських держав та Організації ісламського співробітництва в Ер-Ріяді. До неї увійшли міністри закордонних справ і представники Туреччини, Катару, Єгипту, Йорданії, Нігерії, Саудівської Аравії, Індонезії, Палестинської автономії, а також генеральний секретар Організації ісламського співробітництва.

Група почала переговори з постійними членами Ради Безпеки ООН (США, Китаєм, Великою Британією, Францією та РФ) з візиту до Пекіна в понеділок, 20 листопада. 

"Основна мета контактної групи - якнайшвидше оголошення про припинення вогню і відправка гуманітарної допомоги у Сектор Гази. Кінцевою метою (групи) є сприяння вирішенню проблеми за принципом двох держав у межах міжнародно визнаних параметрів; щоб палестинці жили у своїй країні в безпеці, в умовах стабільності і процвітання", - сказало джерело.

Міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан не брав участі у візиті до Пекіна і також пропустить поїздку до Москви, оскільки президент країни Реджеп Тайіп Ердоган перебуває в Алжирі.

У понеділок Фідан повідомляв, що приєднається до наступних етапів “турне”. На вихідних він заявляв, що мусульманські країни вирішили використовувати "всі дипломатичні та гуманітарні засоби", доступні для досягнення припинення бойових дій у Секторі Гази.

Представники групи зустрінуться з прем'єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком і президентом Франції Еммануелем Макроном під час візитів до Лондона і Парижа у середу, 22 листопада.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтримав ХАМАС, відмовляючись назвати цю організацію терористичною, та виступив проти Ізраїлю. Що змушує Ердогана бути таким ненависником Ізраїлю і чи щира ця позиція? Про те, яку мету ставить перед собою Ердоган, розкручуючи антиізраїльську та пропалестинську істерію в своїй країні, читайте в статті В’ячеслава ЛіхачоваЩо стоїть за антиізраїльською риторикою Ердогана?”.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі