Громадянство ЄС за інвестиції: Єврокомісія моніторить видачу "золотих паспортів"

Поділитися
Громадянство ЄС за інвестиції: Єврокомісія моніторить видачу Крістіан Віганд
В рамках компетенції Єврокомісії досліджують інвестиційні схеми програм надання громадянства ЄС або ВНЖ на території країн Європи.

Єврокомісія уважно стежить за практикою видачі так званих «золотих паспортів» - громадянства або дозволу на проживання на території ЄС, до якої вдаються уряди кількох країн, і наголошує на неприпустимості торгівлі громадянством ЄС в обмін на фінансову вигоду, передає "Укрінформ".

Про це у вівторок під час брифінгу для преси в Брюсселі заявив представник Єврокомісії з питань судової влади, рівності і верховенства права Крістіан Віганд.

Саме так він відповів на запитання преси про реакцію Єврокомісії на намір Кіпру згорнути програму «інвестиційних паспортів» з 1 листопада поточного року.

«Президент фон дер Ляйен була дуже чіткою, коли заявила, що європейські цінності не є предметом для продажу. Єврокомісія кілька разів висловлювала стурбованість з приводу схем «інвестиційного громадянства», в тому числі безпосередньо владі Кіпру. Єврокомісія зараз розглядає схеми, які застосовуються на Кіпрі, на відповідність європейському законодавству, з огляду на ймовірне порушення правової процедури проти Кіпру », - сказав Віганд.

Він зауважив, що в рамках компетенції Єврокомісії проводиться моніторинг інвестиційних схем щодо надання громадянства ЄС або права на проживання на території країн Євросоюзу.

«Ми знаходимося в контакті і підтримуємо діалог з усіма країнами, що мають такі схеми. Протягом трьох останніх місяців з ними відбувся обмін (офіційними) листами. На політичному рівні ми підтримуємо контакти з Кіпром, Мальтою і Болгарією в зв'язку з програмами надання громадянства за інвестиції », - сказав представник Єврокомісії.

Уряд Кіпру з листопада нинішнього року припиняє дію програми з надання громадянства іноземцям в обмін на значні інвестиції в країну.

У 2019 Єврокомісія оприлюднила доповідь щодо ефективності зусиль ЄС з боротьби з відмиванням грошей і їх використанням для протиправної діяльності.

Єврокомісія ідентифікувала на внутрішньому ринку ЄС 47 продуктів і об'єктів власності, які є вразливими для відмивання грошей і фінансування тероризму, та включила до цього переліку чотири напрямки економічної діяльності, не аналізовані раніше. Зокрема, мова йде про банкоматах, які перебувають у власності приватних установ, про систему професійного футболу, «вільних» портах, а також про інвестиційні схемах отримання громадянства або дозволів на проживання в ЄС (так звані «золоті паспорта/візи»).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі