Уряду по всьому світу не поспішають відмовитися від викопного палива і прямо або побічно підтримують його використання, заявила шведська екологічна активістка Грета Тунберг на організованому США кліматичному саміті. Її слова передає Reuters.
«Сьогодні 2021 рік. І той факт, що ми все ще ведемо цю дискусію, більш того, як і раніше підтримуємо використання викопного палива прямо або побічно - через податки - є ганьбою », - сказала Тунберг.
Для виконання зобов'язань за Паризьким угодою з клімату уряду повинні скасувати дотації на викопне паливо, вважає активістка. «Або ви це зробите, або вам доведеться пояснювати вашим дітям і всім, кого це найбільше стосується, чому ви відмовляєтеся від мети утримати глобальне потепління в межах 1,5 градуса, навіть не спробувавши щось зробити», - зазначила вона.
За словами Тунберг, експерти згодні в тому, що поставлені країнами в області клімату мети недостатні, а ініціативи політиків грунтуються на оптимістичних прогнозах з приводу технічного прогресу, при тому, що частина викидів не враховується.
«Ми можемо когось обдурити, навіть самих себе, але ми ніколи не проведемо природу і фізику», - уклала активістка.
Прем'єри Індії і Британії, голова КНР, президент Росії і всього майже 40 лідерів країн взяли участь у кліматичному саміті, який закінчиться 23 квітня.
Серед інших запрошених, зокрема, президент Франції Еммануель Макрон, канцлер ФРН Ангела Меркель, прем'єр Італії Маріо Драгі, прем'єр Іспанії Педро Санчес, прем'єр Японії Есіхіде Суга, прем'єр Канади Джастін Трюдо, прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, прем'єр- міністр Австралії Скотт Моррісон, президент Південної Кореї Мун Чже Ін, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен і голова Європейської ради Шарль Мішель.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив на глобальному саміті з питань клімату, що Канада значно скоротить викиди парникових газів до 2030 року.
Нова мета - скоротити ці викиди на 40-45 відсотків у порівнянні з рівнем 2005 року, сказав Трюдо, підвищивши попередню мета в 30 відсотків відповідно до Паризької кліматичних угодою.