Reuters: "Збройовий голод" Європи може втамувати Південна Корея: Польща вже уклала угоду

Поділитися
Reuters: © Defense Express

Південна Корея вже реалізовує збройову угоду з Польщею на суму 13,7 мільярда доларів, найбільшу в історії Сеула. Це фактичне закладення основ для військово-промислового комплексу, який, як сподіваються оборонні компанії двох країн, задовольнить європейський майбутній "голод щодо зброї", пише Reuters

Продажі зброї Південною Кореєю, за даними Міністерства оборони країни, підскочили до понад 17 мільярдів доларів у 2022 році з 7,25 мільярдів доларів роком раніше. Причина – західні країни намагались озброїти Україну, а напруженість зросла в інших гарячих точках, таких як Північна Корея та Південно-Китайське море.

Торік угода про постачання зброї з Польщею, членом НАТО, містила сотні ракетних установок Chunmoo, танків K2, самохідних гаубиць K9 і винищувачів FA-50. Цінність угоди та кількість задіяної зброї виокремили її навіть серед найбільших гравців у сфері оборони.

Агентство Reuters поспілкувалося з 13 керівниками компаній і державними посадовцями, включно з тими, хто безпосередньо брав участь в угоді, які сказали, що угода передбачає використання міжнародних державно-приватних партнерств і консорціумів для розширення охоплення Сеула та досягнення його амбіцій стати одним із найбільших постачальників для збройних сил світу.

«Чехія, Румунія, Словаччина, Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва та інші думали купувати оборонну продукцію лише в Європі, але тепер стало більш зрозуміло, що можна купити за низькою ціною і швидко доставити з корейських компаній", – сказав О К'єахван, директор Hanwha Aerospace, який брав участь в угоді з Польщею.

Південнокорейські компанії не розголошують ціни за одиницю своєї зброї, яка часто продається разом із технікою підтримки та запасними частинами.

Угода заснувала консорціуми південнокорейських і польських компаній, які створюватимуть зброю, обслуговуватимуть винищувачі та створюватимуть основу для постачання інших європейських країн, сказав Лукаш Коморек, директор офісу експортних проектів у державній польській групі озброєнь (PGZ).

Це включатиме виробництво південнокорейської зброї за ліцензією в Польщі, повідомили офіційні особи в Сеулі та Варшаві. Планується, що 500 з 820 танків і 300 з 672 гаубиць будуть виготовлені на польських заводах, починаючи з 2026 року.

Саш Туса, оборонний та аерокосмічний аналітик британської компанії Agency Partners, сказав, що хоча обидві країни мають добре налагоджену оборонну промисловість, довгострокові плани зіткнуться з перешкодами. За його словами, політичні коливання можуть змінитися, зменшивши попит на таку зброю, як гаубиці та танки.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі