Глава торгового хабу в ОАЕ вважає, що санкції проти РФ не надто ефективні за межами Заходу

Поділитися
На його думку, запроваджені проти Москви обмеження не зупиняють бізнес, а лише перенаправляють його.

Санкції проти Росії не мають серйозного впливу за межами Заходу, а спроби зупинити потік бізнесу лише перенаправляють його, вважає глава торгового хабу Dubai Multi Commodities Centre (DMCC) Хамад Буамім. Про це повідомляє FT.

“Санкції уповільнюють економіку, але ніколи не зупиняють її”, - сказав Буамім, додавши, що торгівля продовжується, просто її потоки рухаються іншим шляхом. 

DMCC є великою зоною вільної торгівлі в ОАЕ, яка приймає понад 24 тисячі підприємств. 

За словами Буаміма, енергетика є найважливішим сектором для DMCC, оскільки в хабі зареєстровано близько трьох тисяч енергетичних компаній.

Однак в останні місяці ОАЕ, разом з іншими країнами, перебувають під тиском США, ЄС та Британії, які вимагають заходів проти компаній, що торгують з Росією.

“Той факт, що економіка не контролюється виключно однією стороною світу, робить ці санкції менш ефективними. Якщо ми візьмемо конфлікт в Україні, то [санкції] ефективні, коли ви дивитеся на захід, але вони не дуже ефективні за його межами”, - вважає Буамім. 

“Ми не бачимо в них великого інструменту для здійснення будь-якого впливу. Вони лише ускладнюють торгівлю і впливають на весь світ”, - заявив він.

США, зокрема, націлилися на міжнародні банки, які фінансують торговельні угоди. Велика Британія також запровадила санкції проти нафтотрейдера Paramount Energy & Commodities DMCC, що базується в Дубаї, - компанії, створеної незадовго до того, як члени G7 встановили обмеження цін на російську нафту.

Тим часом Європарламент проголосував проти виключення ОАЕ з “сірого списку” ЄС країн підвищеного ризику, звинувативши їх у недостатніх зусиллях для боротьби з обходом антиросійських санкцій. Тепер це питання перебуває на розгляді Єврокомісії.

За словами аналітиків, санкції ускладнили для Росії виробництво новітніх видів озброєнь і підтримання інтенсивності вогню на тому рівні, який вона підтримувала на початку війни.

Аналітичний центр з питань енергетики CREA заявив, що обмеження проти російської нафти коштували Кремлю приблизно 34 млрд євро у 2023 році і майже всі витрати будуть пов'язані зі зниженням ціни на нафту РФ.

Цього місяця “Газпром” також повідомив про збитки у $7 млрд після того, як експорт російського газу скоротився вдвічі внаслідок повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Росія також зіштовхнулася зі значним зростанням цін на види імпорту, на які поширюються санкції та експортний контроль.

Але Буамім вважає, що санкції не були причиною переходу компаній у Дубай. 

“Не росіяни насправді домінували у зростанні (кількості компаній, які перейшли в ОАЕ - ред.). Зростання відбувалося за рахунок Швейцарії. У нас є компанії з інших країн. Вони бачать, що Дубай має інфраструктуру, доступ до ринку і нейтральну позицію [щодо війни]”, - стверджує він.

Багато міжнародних компаній, які покинули Росію, намагалися знайти місце, де їхній російський персонал був би прийнятий, додав Буамім. 

Він також заявив, що протекціонізм почав очолювати порядок денний усіх політиків. Досі, за словами Буаміма, ОАЕ й країнам Перської затоки загалом вдавалося зберігати “нейтральну позицію”, яка не була, наприклад, “ні проамериканською, ні антикитайською”. Але це підтримувати все важче, оскільки Штати почали просити країни обирати сторону. 

“Напруженість у відносинах між США та Китаєм більше не є проблемою США та Китаю, Це виклик для бізнесу в усьому світі”, - вважає Буамім. 

Дубай зараз використовує своє географічне положення між Сходом і Заходом, щоб закріпитися в ролі вузла світової торгівлі, поки санкції проти Росії, а також економічний протекціонізм і напруженість у відносинах між США й Китаєм переформатовують глобальну торгівлю.

Дубай вважається бенефіціаром спроб США та Європи ізолювати російську економіку, оскільки нафтотрейдери перебралися з Женеви до ОАЕ після того, як Швейцарія приєдналася до санкцій проти Москви. 

Раніше ЗМІ писали, що компанії з ОАЕ постачали до Росії запчастини для пасажирських літаків, а також чіпи й інші електронні компоненти, які можуть використовуватися для виробництва зброї. Крім того, Об'єднані Арабські Емірати стали ключовим центром торгівлі російським золотом після того, як західні санкції проти РФ перекрили традиційні експортні маршрути.  Влада ОАЕ не приєдналася до антиросійських санкцій, але засуджувала дії РФ проти України під час голосувань в ООН. ОАЕ продовжують співпрацю й торгівлю з Росією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі