Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш закликав закрити центри утримання мігрантів в Лівії, засудивши порушення прав.
У звіті, оприлюдненому в четвер до Ради Безпеки ООН, Гутерріш сказав: «Ніщо не може виправдати жахливі умови, в яких біженці і мігранти утримуються в Лівії».
«Я повторюю свій заклик до лівійської влади... виконати свої зобов'язання за міжнародним правом і закрити всі центри утримання під вартою в тісній співпраці з структурами Організації Об'єднаних Націй», - сказав він, передає AFP.
Згідно зі звітом генсека, станом на 31 липня в центрах по всій Лівії утримувалося понад 2780 осіб. Двадцять два відсотки затриманих складали діти.
«Дітей ніколи не слід затримувати, особливо коли вони залишаються без супроводу або розлучені зі своїми батьками», - сказав Гутерріш, закликавши лівійська влада забезпечити захист дітей до тих пір, поки не будуть знайдені «довгострокові рішення».
Голова ООН процитував повідомлення про катування, насильницькі зникнення, сексуальне і гендерне насильство в центрах, що здійснюються їх власниками. Він також згадав про нестачу їжі та медичного обслуговування.
«Чоловікам і хлопчикам зазвичай погрожують насильством, коли вони телефонують своїм сім'ям, щоб змусити їх надіслати викуп», - написав він.
«В мігрантів і біженців стріляли, коли вони намагалися втекти, що призвело до поранень і смерті», - йдеться в звіті, де стверджується, що деяких навіть «кидають на вулицю або в кущі вмирати», коли їх вважають занадто слабкими, щоб вижити.
У центрах, де зберігаються зброя і боєприпаси, деяких біженців і мігрантів вербують силою, а інших змушують ремонтувати або перезаряджати вогнепальну зброю для збройних груп, йдеться в повідомленні.
За словами Гутерріша, більш ніж через рік після того, як в результаті авіаудару в липні 2019 року загинуло більше 50 біженців та мігрантів і десятки були поранені в центрі утримання під вартою недалеко від Тріполі, проте нікого не покарали.
Раніше експерти ООН підготували доповідь, в якій Росія, ОАЕ, Єгипет звинувачуються в поставках зброї до Лівії в порушення ембарго.