Генпрокуратура Казахстану пропонує заборонити товари з військовою символікою РФ та ПВК «Вагнер»

Поділитися
Генпрокуратура Казахстану пропонує заборонити товари з військовою символікою РФ та ПВК «Вагнер» © Getty Images
Поки що ж підприємцям рекомендують вилучити подібні товари з продажу.

Держоргани Казахстану спільно з генпрокуратурою працюють над правовими підставами для заборони російської військової символіки, зокрема знаків Z, V та ПВК «Вагнер», пише Nur.kz. Щоправда, війну, розв'язану РФ проти України, у генпрокуратурі продовжують називати конфліктом.

«Як показує практика, окремими представниками різних етносів у суспільному полі демонструється різна етнічна символіка, у тому числі пов'язана з країнами їхнього історичного походження тощо. Так, у зв'язку з російсько-українським конфліктом, що почався у 2022 році, в Казахстані, почастішали факти демонстрації, зокрема, на одязі, іграшках, транспортних засобах символіки Z або V», – заявив прокурор відділу захисту громадських інтересів прокуратури Семея Куат Бапінов.

Також за його словами, в Казахстані зафіксовано продаж та рекламу в торгових мережах іграшкової дитячої продукції під різними найменуваннями, зокрема, «Армія Росії», «Ввічливі люди» тощо. Бапінов зазначив, що такі товари викликали неоднозначну реакцію у суспільстві.

«У зв'язку з цим генпрокуратурою РК у поточному році направлено пропозицію до уряду РК щодо законодавчої заборони та встановлення адміністративної відповідальності за виготовлення, зберігання, ввезення, перевезення та розповсюдження на територію країни атрибутики, символіки, знаків, що використовуються протиборчими сторонами у збройних конфліктах, у військових або інших насильницьких діях проти суверенітету та політичного режиму іншої держави», – заявив прокурор.

До ухвалення відповідних правок підприємцям у Казахстані порадили прибрати з продажу друкарсько-бланкову, іграшкову продукцію, сувеніри, а також інші товари народного споживання етнополітизованої спрямованості.

Раніше білоруський диктатор Олександр Лукашенко запропонував Казахстану вступати до їхньої «союзної держави», щоб теж мати ядерну зброю. У відповідь казахський президент Касим-Жомарт Токаєв зазначив, «гідно оцінив жарт».

Зазначимо, що Росія отримує західне електронне обладнання для своєї військової техніки в обхід санкцій США та ЄС, використовуючи для цього посередників – компанії в Киргизстані та Казахстані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі