Іноземні хакери ведуть стеження за основними претендентами на висунення в президенти США. Про це повідомив директор національної розвідки США Джеймс Клеппер, передає "Російська служба бі-бі-сі".
За його словами, міністерство внутрішньої безпеки та ФБР інструктують виборчі штаби кандидатів від обох партій про методи боротьби з хакерськими атаками.
Клеппер додав, що по мірі того, як виборча кампанія буде набирати хід, активність комп'ютерних зломщиків буде посилюватися.
За його словами, загрози походять від самих різноманітних супротивників, починаючи з групи Anonymous і закінчуючи іноземними державами, наприклад, Іраном.
Північна Корея, як вважають американські спецслужби, в кінці 2014 року атакувала комп'ютерну систему корпорації Sony Pictures після фільму "Інтерв'ю", а Китай підозрюють у крадіжці персональних даних федеральних службовців США в 2015 році.
"Росіяни і китайці куди більш просунуті в цій сфері і можуть завдати реальний збиток, якщо будуть схильні до цього. Є ще й терористичні організації. У кожного свої цілі", – сказав Клеппер.
Він додав, що те ж саме спостерігалося під час кампанії 2008 року. Тоді атакам піддавалися сервери виборчих штабів Барака Обами, Джона Маккейна і Мітта Ромні.
Раніше повідомлялося, що штаб-квартира партії Християнсько-демократичний союз (ХДС), лідером якого є канцлер ФРН Ангела Меркель, піддається хакерській атаці, організованою проросійської угрупованням Pawn Storm.
Видання Newsweek писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. В жаргоні хакерів існує поняття ефекту "від кібернетичного до фізичного". Це означає здатність хакера впливати на реальний світ за допомогою інструментів у віртуальному. І часто цей вплив має деструктивний характер.
Причетність до таких атак Росії дуже турбує Захід, оскільки це єдина країна, яка на сьогодні намагається поєднувати кібернетичні удари із реальним наступом танків. Раніше стало відомо, що російські хакери проникли в електронну пошту президента Барака Обами.