Гватемала і Румунія хочуть перенести в Єрусалим свої посольства

Поділитися
Гватемала і Румунія хочуть перенести в Єрусалим свої посольства © rusvesna.su
Посольство Румунії в Тель-Авіві підтверджує, що такий варіант дійсно розглядається.

Президенти Гватемали і Румунії оголосили про намір перенести посольства своїх країн з Тель - Авіва в Єрусалим, наслідуючи приклад США.

Так, кількома днями раніше президент Гватемали Джиммі Моралес оголосив про те, що його країна перенесе посольство в Єрусалим. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

Він зазначив, що доручив канцлеру розпочати відповідну підготовку після своєї розмови з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу. Гватемала зараз має консульство в Єрусалимі.

У свою чергу голова нижньої палати румунського парламенту Лівіу Драгня, лідер Соціал-демократичної партії Румунії, теж заявив про те, що влада цієї європейської країни всерйоз розглядає аналогічну можливість. Про це пише сайт Times of Israel. Посольство Румунії в Тель-Авіві підтверджує, що такий варіант дійсно розглядається.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН у четвер, 21 грудня, прийняла резолюцію з закликом не визнавати Єрусалим столицею Ізраїлю.

128 країн підтримали резолюцію, 9 проголосували проти, 35 утрималися. Ще представники 21 країни не прийшли на голосування. Проти резолюції ООН проголосували США, Того, Палау, Маршаллові острови, Мікронезія, Науру, Гватемала, Гондурас і Ізраїль.

Утрималися: Антигуа і Барбуда, Аргентина, Австралія, Багами, Бенін, Бутан, Боснія і Герцеговина, Угорщина, Камерун, Канада, Колумбія, Хорватія, чеська республіка, Домініканська республіка, Екваторіальна Гвінея, Фіджі, Гаті, Ямайка, Кірібаті, Латвія, Малаві, Лесото, Мексика, Панама, Парагвай, Польща, Філіппіни, Румунія, Руанда, Соломонові Острови, Південний Судан, Тринідад і Тобаго, Тувалу, Уганда, Вануату. Представник України на голосуванні не був присутній.

Українська делегація утрималася від голосування в Генеральній Асамблеї ООН по статуту Єрусалиму, тому що покладає надії на дипломатичне врегулювання конфлікту і мирні переговори з цього питання.

Українські дипломати вважають, що голосування не буде сприяти зменшенню напруги на Близькому Сході, а статус Єрусалиму має бути вирішений тільки шляхом мирних переговорів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі