Гуайдо подякував країнам ЄС за визнання його тимчасовим президентом Венесуели

Поділитися
Гуайдо подякував країнам ЄС за визнання його тимчасовим президентом Венесуели © Хуан Гуайдо/Twitter
Єдиною країною ЄС, яка не визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, є Італія.

Спікер національних зборів і самопроголошений президент Венесуели Хуан Гуайдо подякував уряду Польщі, Іспанії, Данії, Великої Британії, Австрії та президента Франції за визнання його тимчасовим главою південноамериканської держави.

"Мужність венесуельського народу визнані Данією! Дякую за підтримку, міністр Самуельсен", - написав Гуайдо у зверненні до глави МЗС Данії в Twitter.

"Ми дякуємо прем'єру Педро Санчеса і весь уряд Іспанії за їх визнання і підтримку нашого шляху боротьби за демократію. Дякуємо за вашу підтримку і прихильність. Венесуела вдячна за цей жест", - написав Гуайдо у зверненні до уряду Іспанії.

"Спасибі уряду Сполученого Королівства за визнання боротьби народу Венесуели. Ми високо цінуємо вашу підтримку і впевнені, що разом ми зможемо вийти з цієї політичної, соціальної, економічної та гуманітарної кризи", - йдеться у зверненні до уряду Британії.

"Ми дякуємо уряду Австрії за визнання законності дій, які ми робимо разом з усім народом Венесуели, для завоювання наших свобод і прав", - йдеться у зверненні до уряду Австрії.

"Ми дякуємо президенту Еммануелю Макрону і весь уряд Франції за підтримку нашої боротьби. Разом ми доб'ємося: припинення узурпації, уряд перехідного періоду і вільних виборів для порятунку нашої нації", - написав Гуайдо у зверненні до Макрона.

"Спасибі уряду Польщі за визнання і підтримку всіх венесуельців у цій боротьбі, яку ми беремо на себе, щоб врятувати демократію, свободу і справедливість нашого народу", -йдеться у зверненні до глави МЗС Польщі Чапутовича.

Всі ці повідомлення Гуайдо підкріплював хештегом "Європа з Венесуелою".

Зазначимо, що єдиною країною ЄС, яка не визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели, є Італія.

Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти венесуельської державної нафтової компанії PDVSA. Дії США спрямовані на недопущення виведення коштів компанії президентом Ніколасом Мадуро і наближеними до нього особами. Потім уряд США надав лідеру опозиції Венесуели Хуану Гуайдо контроль над власністю на рахунках уряду і Центробанку Венесуели, які зберігаються в Сполучених Штатах.

Боротьба за контроль над Венесуелою, що володіє найбільшими в світі запасами нафти, посилилася завдяки новим санкціям США і правовим заходам, які можуть призвести до арешту Гуайдо.

Політична ситуація у Венесуелі стала загострюватися у 2018 році. 20 травня у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента. Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували диктатора Ніколаса Мадуро в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляції досяг рекордного рівня. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки. Опозиція бойкотувала вибори і не визнала результати.

11 січня 2019 року спікер місцевого парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни. Після цього по всій країні активізувалися акції протестів проти Мадуро.

Детальніше про ситуацію в країні читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі