Груба "дипломатія" Путіна посадить його за стіл переговорів про Україну без Порошенка – FT

Поділитися
Груба Путін на саміті G20 буде мати шанс вмовити лідерів Заходу переглянути Мінські угоди на його користь. © kremlin.ru
Влаштовуючи військову напругу навколо Криму, російський президент, вірогідно, переслідував кілька цілей, і однієї з них він доб'ється через два дні.

Через три тижні після того, як президент 3 звинуватив Україну у відправці "диверсантів" на окупований ним Крим, повномасштабне вторгнення армії Росії, якого так боялися, не матеріалізувалося.

Але російський президент зміг добитися зустрічі сам-на-сам з канцлером Ангелою Меркель і президентом Франсуа Олландом на саміті G20. Крім того, можливо він зможе "неформально" побачитися з президентом США Бараком Обамою. Вірогідно, що це і була його мета.

Так на сторінках Financial Times пише оглядач Ніл Баклі. Є й інші вірогідні причини, чому Путіну було конче необхідно показати м'язи Києву, відправивши десятки тисяч солдатів до українського кордону. Зокрема, це може відволікти виборців перед виборами в Держдуму, які пройдуть 18 вересня. Опитування свідчать про зменшення інтересу росіян до української війни. Але Путін все одно може спробувати так зобразити Росію як "оточену ворогами вежу", яку він один може захистити.

Більшим мотивом може бути його бажання послабити західні санкції. Російські економічні біди змусили прем'єр-міністра Дмитра Медведєва минулого тижня заявити, що Москва не може дозволити собі провести індексацію пенсій через інфляцію.

Путін вдався до своєї грубої дипломатії перед самітом G20, привівши російську армію в бойову готовність біля південно-західних кордонів, і навіть змусив перевірити готовність до війни фінансовий сектор, індустріальні міністерства і Центральний банк.

"І це принесло йому серйозну перемогу: зустріч з найбільш сильними західними лідерами для обговорення України, але без президента Петра Порошенка. Це те, від чого вони раніше відмовлялися, і те, що бентежить Київ", - йдеться в статті.

Читайте також: Путін домовився з Олландом і Меркель про розмову щодо України на саміті G20 – Reuters

Тристоронньої зустрічі, про яку раніше заявляв Кремль, не буде. Путін зустрінеться з Меркель і Олландом окремо. Але в нього все одно буде можливість провести "енергійне вербальне викручування рук". Приміром, він може вмовити їх погодитися на перегляд Мінських угод чи взагалі запропонувати якийсь свій варіант вирішення конфлікту, про який Україна дізнається в останню чергу.

Раніше експерт Королівського коледжу Лондона Александр Кларксон прокоментував, що Путіну байдуже, як він зустрінеться з Меркель і Олландом. Головне, що без Порошенка.

Нагадаємо, що тристороння зустріч Путіна, Олланда та Меркель по Україні на саміті G20 в Китаї не відбудеться. Замість цього, четвертого вересня Путін зустрінеться з французьким президентом, а п'ятого – з канцлером ФРН.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі