Громадяни США більше не сприймають Росію як союзника і знову бачать ворога

Поділитися
Громадяни США більше не сприймають Росію як союзника і знову бачать ворога Американці знову сприймають Росію як ворожу країну.
Зміна думки американців про Росію до гіршого відбулася на тлі конфлікту в Сирії, надання Москвою притулку Сноудену, а також через обмеження прав геїв і лесбіянок.

Вперше за останні 15 років більше американців тепер бачать в Росії ворожу або недружню націю, ніж союзника або друга.

Це показали результати опитування громадської думки, проведеного компанією Gallup. Вони також свідчать, що злам в американській свідомості відбувся головним чином за останні три місяці.

Вперше з моменту приходу до влади російського президента Володимира Путіна в 2000 році, опитування також показало, що більшість американців тепер негативно ставляться і до російського лідера.

Опитування було проведено 15-16 вересня - незабаром після того, як Росія і Путін допомогли досягти угоди про знищення сирійських запасів хімічної зброї і тим самим запобігли військовій операції США проти Сирії.

З 1999 року американці розглядали Росію швидше як союзницьку або дружню країну, ніж супротивника чи ворога. Ще в червні цього року 52% громадян США ставилися до Росії позитивно. Але через три місяці цей показник опустився до 44%. При цьому 50% стали ставитися до Росії негативно.

Зміна думки американців до гіршого сталася після серії міжнародних подій з участю Росії. До них відносяться не тільки конфлікт у Сирії, але і надання Москвою тимчасового притулку колишньому підряднику АНБ Едварду Сноудену, а також обмеження прав геїв і лесбіянок.

Крім того, минулого тижня президент Путін опублікував статтю в газеті New York Times, у якій виступив з різкою критикою зовнішньої політики США і назвав "дуже небезпечними" заяви президента США Барака Обами про винятковість американської нації.

Індекс позитивного сприйняття Росії досягав свого максимуму в 73% в 2006 році - під час другого президентського терміну Путіна.

Тепер же американці стали менш прихильними і до самого Путіна. Лише 19% опитаних заявили про позитивному сприйнятті російського лідера, в той же час 54% ставляться до нього негативно.

Незважаючи на зростання антиросійських і антипутінських настроїв, американці в своїй масі (72%) підтримують російський план по знищенню сирійської хімічної зброї. Проти цього плану виступили лише 18%. При цьому 50% опитаних заявили, що участь Путіна відповідав американським інтересам, а 36% - мали протилежну думку.

Посилення негативного ставлення до Росії означає, що справа Сноудена і російська політика щодо геїв і лесбіянок надають більший вплив на уми американців, ніж недавня роль Росії у переговорах щодо Сирії.

Того ж опитування показало, що 64% з тих американців, хто чув про надання Росією притулку Сноудену, виступають проти цього рішення і тільки 25% схвалюють дії Москви.

У червні російські власті прийняли закон про заборону "пропаганди гомосексуалізму", який привів до арештів ЛГБТ-активістів. Хоча 45% американців нічого не чули про ці події, з тих, хто знає про них, 69% виступають проти російської політики щодо сексуальних меншин, в той час як 13% підтримують її. !zn

Читайте також:

Через Путіна, що увосьме потрапив на обкладинку Time, в США посилилася критика "слабкого Обами"

Маккейн відповів Путіну на сторінках "Правди": Росіяни заслуговують на краще

Путін звернувся до американців: Удар по Сирії призведе до нової хвилі тероризму

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі