Греція та Італія підписали угоду про розмежування морських зон

10 червня, 2020, 01:03 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Підписана угода вирішить питання, яке розглядали 40 років.

Греція та Італія підписали угоду про розмежування морських зон
Угода розмежовує виняткову економічну зону © Dreamstime

Греція та Італія підписали у вівторок угоду про демаркацію своїх морських кордонів на тлі напруженості у Середземноморському регіоні через права на природні ресурси.

Угода, підписана в міністерстві закордонних справ під час візиту в Афіни міністром закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо, вирішила проблему, яка перебувала на розгляді протягом 40 років, заявив прем'єр-міністр Греції Кіріакос Мітсотакіс, передає AP.

"Сьогодні хороший день для Греції, Італії, Європи і всього Середземномор'я", - сказав Мітсотакіс, додавши, що угода відповідає міжнародному праву і Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права.

Угода розмежовує виняткову економічну зону - морський район, в якому нація має право на розвідку і використання морських ресурсів в енергетичних цілях - між двома сусідами, а також на встановлення прав на рибальство, заявив міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас після підписання угоди з Ді Майо. "Сьогодні історичний день", - додав він.

Греція і Кіпр, зокрема, опинилися в тісному дипломатичному протистоянні з Туреччиною щодо прав на буріння в морі. Проблема ускладнюється відсутністю чітких угод, що визначають виняткові економічні зони країн.

У листопаді минулого року Туреччина підписала угоду про морський кордон з визнаним ООН урядом Лівії, який був рішуче налаштований проти Греції та Єгипту та Кіпру і вважався незаконним.

"Демаркація морських зон здійснюється у відповідності з міжнародним правом і діючими угодами", - сказав Дендіас. "Не з необґрунтованими угодами, такими як угода між Туреччиною і (прем'єр-міністром Лівії Файезом) аль-Сарраджем".

Дендіас сказав, що говорив з Ді Майо про "ескалацію турецьких порушень щодо нашої країни", відзначивши, зокрема, вимогу турецької нафтової компанії "проводити бурові роботи на грецькому континентальному шельфі".

Союзники по НАТО Греція і Туреччина мають давні суперечки, в тому числі щодо територіальних прав в Егейському морі.

Читайте також: Вчені розповіли про ефективність in vitro протипаразитарного засобу у боротьбі з коронавірусом

Related video

Як повідомлялося, в березні президент Туреччини Тайіп Ердоган видав указ про заборону перетину Егейського моря.

За матеріалами: DT.UA / Підготував/ла : Оксана Лебедина
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК